На Жмеринщині активно триває національна компанія «Лікар для кожної сім’ї».

  32 237 тис. жителів міста та району обрали свого лікаря-терапевта, педіатра, сімейного лікаря. Три сімейних лікаря вже підписали декларації з рекомендованою кількістю пацієнтів (1800) чол., з 16 сімейними лікарями заключили декларації понад 1000 чол.

  З детальною інформацією і покроковою інструкцією щодо вибору лікаря первинної ланки Ви можете ознайомитися в амбулаторіях сімейної медицини м. Жмеринки №1 та №2, смт. Браїлів, с. Мартинівка, с. Станіславчик та с. Носківці, а також за інформацією, що викладена на сайтах Жмеринської районної і міської рад, Жмеринської районної державної адміністрації, Міністерства охорони здоров’я України.

  Нагадуємо, що сімейний лікар може вести пацієнтів будь-якого віку, педіатр — дітей від народження і до 18 років, а терапевт — від 18 років і старше. Оптимальна кількість пацієнтів для терапевта – 2000, для сімейного лікаря – 1800, для педіатра – 900.

  Для всіх, хто ще не встиг заключити декларації, нагадуємо:

  • один пацієнт має право обрати тільки одного лікаря (терапевта, педіатра, сімейного лікаря);
  • за дітей віком до 14 років декларацію з лікарем підписують батьки (один з батьків). Якщо дитині виповнилось 14 років і вона отримала паспорт, то підписати декларацію з вибраним лікарем вона може самостійно;
  • лікар педіатр обслуговує дітей віком до 18 років. З 18 років декларацію потрібно підписати з лікарем терапевтом або сімейним лікарем;
  • І дорослі, і діти можуть обрати ті амбулаторії і тих лікарів, у яких вони хочуть обслуговуватись, незалежно від місця постійного проживання і прописки. Одну сім’ю може обслуговувати один лікар або декілька лікарів (терапевт, педіатр, сімейний лікар), в залежності від віку членів сімї;
  • Пацієнт має право змінити свого лікаря в любий зручний для нього робочий день. Для цього достатньо підписати декларацію з новим лікарем. Попередня декларація анулюється автоматично;
  • Ви можете обрати свого лікаря з іншого міста чи району. Проте Вам буде зручніше, якщо він практикує поблизу Вашого місця проживання або місця роботи.

  Нагадуємо, що при зверненні до обраного Вами лікаря з метою підписання декларації необхідно мати паспорт, ідентифікаційний номер, мобільний телефон, а для дітей – свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт, код) батьків (опікунів).

  Для пацієнтів, що проживають в селах Жмеринського району і мають обмежені фізичні можливості щодо безпосереднього звернення в амбулаторію сімейної медицини з метою підписання декларації з лікарем, пропонуємо звернутися в місцевий фельдшерський чи фельдшерсько-акушерський пункт. Завідувачі пунктів зобов’язані надати Вам допомогу у вирішенні цих питань.

  Як показує світовий досвід більшість проблем із здоров’ям можуть бути вирішені на рівні сімейного лікаря, особливо у разі вчасного звернення. Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки в разі необхідності будуть також видавати направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти на ліки, в т.ч. які підпадають під програму “Доступні ліки” (безкоштовні ліки в аптеці, за які платить держава), видавати медичні довідки.

  Заступник головного лікаря по материнству та дитинству КНП «Жмеринський РМЦ ПМСД» Л.Л.Мельник