Про освітні новації в районі розповідає начальник відділу освіти Жмеринської райдержадміністрації, депутат районної ради Інна Цимбал

  1 вересня 2018 року 310 першокласників району розпочнуть навчання у Новій українській школі. Що таке Нова українська школа? Нова українська школа – це назва реформи загальної середньої освіти, яку зараз реалізовує Міністерство освіти і науки спільно з сотнями вчителів і управлінців з освіти по всій Україні.

  За словами Міністра освіти України Лілії Гриневич: «Нова українська школа – це освіта нових сенсів, дитиноцентризму і поваги до кожної людини. НУШ – це цікава, практикоорієнтована, безпечна і дружня до дитини школа. А для батьків вона – відкрита, чесна і націлена на співпрацю».

  Для НУШ створено новий Стандарт освіти, нові програми, нові підручники.

  Головна ідея Нової української школи – навчання, побудоване на компетентностях і перед нами усіма постає завдання –доповнити школу, щоб у ній було приємно навчатись, школу, яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті.

  Серед ключових компонентів формули Нової української школи:

  • новий зміст освіти, заснований на формуванні компетентностей, потрібних для успішної самореалізації дитини в суспільстві;
  • наскрізний процес виховання, спрямований на формування соціально-моральних цінностей;
  • педагогіка, що грунтується на партнерстві між учнем, учителем і батьками;
  • дитиноцентризм, орієнтація на потреби учня в освітньому процесі;
  • нова структура школи, що сприятиме засвоєнню нового змісту і формуванню життєвих компетентностей;
  • сучасне освітнє середовище, яке забезпечить необхідні умови, засоби і технології навчання учнів, освітян і батьків у закладі освіти та поза його межами.

  Основні новації: тематично – інтегроване навчання (інтегрований курс «Я досліджую світ», тематичні тижні), щоденні ранкові зустрічі, набори LEGO як інструмент для навчання.

  В освітянській галузі нашого району проводяться ряд заходів щодо практичної реалізації Концепції державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа».

  Забезпечено оптимальні умови для підготовки вчителів до роботи в умовах Нової української школи. Спеціальне підвищення кваліфікації у Вінницькій академії неперервної освіти та онлайн-курс на платформі EdEra, окрім учителів початкової школи, пройшли вчителі англійської мови, вчителі музичного мистецтва, які викладатимуть у перших класах, директори, заступники директорів закладів загальної середньої освіти з навчально-виховної роботи.

  Діяльність вчителя в контексті підготовки до впровадження Державного стандарту та нові підходи до організації освітнього процесу розглядалися під час проведення міськрайонного семінару, тренінгів, засідань грудневих та березневих окружних методичних об’єднань.

  Вперше реформа підкріплена фінансовими вливаннями. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.04. 2018.р. №237 з державного бюджету нам надано субвенцію в сумі 1 мільйон 280 тисяч гривень на закупівлю сучасних меблів, дидактичних матеріалів та комп’ютерного обладнання.

  Відділом освіти успішно завершуються тендерні процедури на придбання меблів та комплектів навчальних посібників, що будуть доставлені до шкіл до 1 вересня. Розпочато процедуру на придбання комп’ютерного обладнання, яка буде завершена до жовтня.

  Окрім того отримано та передано у всі школи конструктори LEGO. Перші класи забезпечені двома типами ігрових наборів: «6 цеглинок» для кожного першокласника і LEGO Play Box на клас. Це безкоштовна гуманітарна допомога від The LEGO Foundation. Робота з конструкторами допоможе вчителям в тому числі впроваджувати в освітній процес ігрові та діяльнісні методи навчання, опановувати матеріал інтерактивно, цікаво та наочно, розвивати уміння та навички, що забезпечать у майбутньому здатність особистості успішно навчатися.

  Наразі колективами шкіл району із залученням батьківської громадськості триває процес створення сучасного освітнього простору для майбутніх першокласників. Першого вересня учні завітають до нових класних кімнат, де на них чекатимуть нові навчальні осередки, сучасні одномісні парти та усі умови для розвитку і навчання. Попри все це вирішальну роль відіграватиме як завжди – вчитель. Успіх від впроваджених змін залежить від готовності вчителя працювати по-новому. Адже головне відбувається в класах – між учнями і вчителем.

  Я впевнена, що наші досвідчені, креативні педагоги створять належну атмосферу для адаптування школярів до нових умов навчання та виховання, формування вільної , розумної , всебічно розвинутої особистості, навчать пізнавати навколишній світ, щоб зрозуміти, усвідомити й жити в ньому правильно