Президент на заходах з нагоди 70-річчя ДП "Антонов": Наше спільне завдання - перетворити Україну з авіаційної держави в авіаційного гравця світового рівня

  Президент Петро Порошенко відвідав ДП "Антонов" та привітав колектив підприємства з його 70-річчям.

  Глава держави подякував працівникам заводу за непохитну віру у відродження української авіації і літакобудування. "Ви є гордість країни і саме тому сьогодні, в день 70-річчя антонівського колективу я сьогодні тут, серед вас. Мені приємно бачити тут очі, які горять, які вірять в те, що ми відродимо українське виробництво літаків", - сказав він.

  На переконання Петра Порошенка є всі підстави для оптимізму, адже "Антонов" уклав нові контракти на постачання літаків до Саудівської Аравії, досягнуто домовленості про купівлю Азербайджаном українських повітряних суден, вітчизняні літаки замовляє і Міністерство оборони.

  Президент зазначив, що за останній рік, навіть у досить складних умовах, на підприємстві було зроблено чимало задля його розвитку. Як наслідок - зросла середня заробітна плата його працівників. "Навіть в умовах, коли Росія як країна-агресор повністю закрила свої ринки для нашого машино- і літакобудування, припинила постачання комплектуючих, ми не скорилися! Ми залишилися незламними. Ми вийшли на нові ринки і навчилися абсолютно по-іншому зараз представляти Україну в світі", - наголосив Глава держави.

  Ще одним досягненням Петро Порошенко назвав перший комерційний рейс гіганта авіабудування українського літака "Мрія" у Австралію. "Кращого способу заявити про себе як про потужну авіаційну державу просто не існує. І де б не сідала наша "Мрія" - тисячі людей збігалися із жовто-блакитними прапорами і промовляли "Україна. Антонов". Це ваша праця. Це те, що ми досягли, і те, у що з впевненістю дивимося в майбутнє", - підкреслив Президент.

  Глава держави акцентував на тому, що окрім досягнень у літакобудуванні працівники "Антонова" мають й інші звершення - близько трьохсот співробітників заводу є учасниками антитерористичної операції на Сході України. Вони захищали Батьківщину на найважчих ділянках фронту у Донецькому аеропорту, Попасній, Дебальцевому у складі 95 повітряно-десантної бригади, 14 моторизованої бригади, 28-ї, 56-ї, 58-ї, підрозділах Національної гвардії, 14 батальйону. "Ви делегували найкращих працівників колективу для того, щоб зупинити навалу.", - зазначив Петро Порошенко зазначивши, що окрім зустрічі з екіпажем "Мрії", він мав честь поспілкуватися з "антонівцями" - учасниками АТО.

  Президент також підкреслив, що зараз робить все задля уникнення подальших хвиль мобілізації: "Ми значно підвищили грошове забезпечення українського воїна і 30 тис. військовослужбовців уже записались на службу по контракту", - констатував він.

  "Я пишаюсь тим, що зараз ми маємо іншу армію і невипадково я оголосив 2016 рік - роком Повітряних сил України", - сказав Петро Порошенко.

  За словами Глави держави, перекомплектація літаків спиратиметься на виробничі потужності заводу "Антонов".

  Президент також зазначив, що він користується літаками, зібраними на підприємстві, - АН-74 і АН-148. "Це гарна реклама щодо безпеки і технологій для літаків", - наголосив він.

  Петро Порошенко згадав як походив строкову службу в лавах Збройних Сил у науково-випробувальному інституті ім. Чкалова, де тоді проходили випробування літака "Руслан", відбувалось будівництво злітної смуги для "Бурану", "Мрії". "І для мене сьогоднішнє свято - наше свято", - зазначив Президент.

  "Наше спільне завдання - перетворити Україну з авіаційної держави в авіаційного гравця світового рівня. І те, як активно сьогодні просуваються літаки "Антонов" по всьому світу, дає мені підстави бути твердо переконаним в реальності цього завдання", - наголосив Глава держави висловивши переконання, що літакобудування реально може стати стратегічною галуззю української економіки.

  Президент подякував колективу підприємства за їхню працю, за те, що працівники роблять для України.