Андрій Гудима... Кому на Білоцерківщині, а то й Київщині, Вінничині та й загалом в Україні не відоме це ім`я?

  Уродженець Жмеринського району, що на Вінниччині, з мальовничого, але нині розтерзаного села – Слобода-Носківецька, він походить з потомствених селян-гречкосіїв, од яких увібрав у душу святу любов до землі та живого слова.

  Живе і творить письменник у Білій Церкві, що на Київщині, а тому не дивина, що древнє місто гордиться своїм Почесним Громадянином і записало його до свого "Золотого Фонду".

  За фахом Андрій Дмитрович – учений агроном, за покликанням – педагог, науковець (кандидат сільськогосподарських наук і доцент – близько сорока років поклав на вівтар рідного Білоцерківського аграрного університету), з благословення Всевишнього – письменник.

  Творчість поета, прозаїка, драматурга і публіциста – досить розмаїта. З-під його пера вийшло близько сорока літературно-художніх видань: книги віршів, поем, романів у віршах; прозові романи, повісті, нариси, п'єси. Він – лауреат престижних літературних премій імені Миколи Трублаїні, Григорія Косинки, Михайла Коцюбинського, Івана Нечуя-Левицького, Олеся Гончара.

  До творчого ужинку письменника варто додати низку публіцистичних статей і рецензій у періодиці, виступи по радіо, творчі вечори та зустрічі, публічні виступи й організацію читацьких конференцій за творами визначних письменників – Олеся Гончара, Платона Воронька, Миколи Зарудного, Олексія Коломійця, Володимира Забаштанського, Павла Загребельного, Юрія Мушкетика, Дмитра Павличка, Бориса Олійника, Віктора Міняйла та інших.

  Його твори вивчаються в загальноосвітніх школах Київщини з курсу "Література рідного краю".

  Майже щороку наш земляк доповнює написане новим творчим здобутком.

  2017 року Андрій Дмитрович подарував своїм землякам дуже гарне видання – семитомник своїх творів (поетичних та прозових). Він видавався протягом двох років і останній том вийшов у рік 80-річчя нашого земляка. Кожен з томів є унікальним – це стосується й оформлення і змісту. Гарна обкладинка, на якій для кожного тому своє фото письменника, а ззаду –поетичні рядки, які теж не повторюються. Твори різні за жанром, але дуже цікаві для тих, хто дійсно полюбляє справжню літературу. Ще можна додати, що це видання – своєрідний багаторічний підсумок творчості Андрія Дмитровича до ювілею.

  Але життя йде далі і наш земляк продовжує творити. З-під його пера виходять нові твори, вони різні за формою і змістом, але дуже талановиті. В травні цього року Андрій Гудима знову побував на рідній Жмеринщині, завітав на літературне свято присвячене творчості відомого поета-браїлівчанина Володимира Забаштанського, яке проходило у рамках Всеукраїнського Шевченківського свята. Там він подарував нашій бібліотеці ліричний роман у віршах "Приречені на любов", в якому автор подумки злинув у занебесся, де освячуються найвищі спочуття людського серця.

  Зараз письменник працює над романом, присвяченим перебуванню російського письменника Петра Чайковського у Браїлові. І творчих задумів ще є багато.

  Андрій Гудима завжди в пошуку, у праці, у творчості, він завжди і у всьому Поет, Громадянин, якому до всього є діло, якому болить за сьогоднішнє й майбутнє України, кожного українця. Тож побажаємо нашому землякові здоров'я й сили, щоб втілити свої творчі плани у життя та подарувати нам ще не один гарний твір.

  Лариса Тупчій - провідний бібліограф-краєзнавець КЗ "Жмеринська ЦРБ ім. В. П. Вовкодава"