Нарада із сільськими, селищним головами відбулась 25 липня 2018 року під керівництвом голови райдержадміністрації Олега Легези, голови районної ради Василя Малярчука за участю заступника голови райдержадміністрації Олега Матвієнка, керівника апарату Тетяни Москальчук, заступників керівника виконавчого апарату районної ради Наталі Рожок та Едуарда Крайніка, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ.

  В ході зібрання завідувач відокремленого структурного підрозділу «Жмеринський міськрайонний відділ лабораторних досліджень» Людмила Голєва та головний спеціаліст відділу Оксана Біла акцентували увагу на питанні забезпечення якісного водопостачання населення району та сприяння сільських, селищного голів в покращенні ситуації навколо водопостачання.

  Заступник начальника відділу адміністрування податків та зборів фізичних осіб Жмеринського управління Головного управління ДФС у Вінницькій області Микола Богомольний інформував про прийняття ставки по місцевих податках органами місцевого самоврядування району відповідно до Податкового кодексу України.

  Активне обговорення у присутніх викликало питання проведення робіт по нормативній грошовій оцінці земель населених пунктів Жмеринського району. Начальник відділу у Жмеринському районі Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Антоніна Гуліцька закликала керівників територіальних громад не зволікати, а належним чином провести роботу в даному напрямку. Вона, також, акцентувала увагу на питаннях реалізації права на землю учасників АТО, зазначаючи, що даному питанню в районі приділяється належна увага. Всі жителі району, які захищали кордони України на сході та звертались у відділ, забезпечені земельними ділянками. Антоніна Гуліцька інформувала присутніх про укладання додаткових угод та необхідності проведення земельних торгів, а також про стан проведення робіт по створенню та передачі громадських пасовищ у комунальну власність.

  Начальник відділу освіти райдержадміністрації Інна Цимбал інформувала учасників наради про впровадження в районі ключової реформи Уряду « Нова українська школа», головна мета якої створити школу, яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті. Інна Цимбал надала роз’яснення щодо нововведень, які очікують учнів, учителів та батьків в рамках реалізації реформи. Анонсувала створення Браїлівського освітнього округу та подякувала сільським, селищному головам за взаєморозуміння та підтримку навчальних закладів у підготовці до нового навчального року.

  Про організацію та проведення заходів в районі в рамках відзначення Дня незалежності України інформував начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Юрій Рубан.

  Про державну допомогу на вирощування молодняка великої рогатої худоби та умови отримання інших державних дотацій інформувала головний спеціаліст управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Олена Бойченко.

  Начальник управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Катерина Цабак довела до відома присутніх інформацію щодо виготовлення проектно – кошторисної документації на проведення робіт по розчищенню струмків, річок та ставків на території району та проведення розрахунку за земельні паї.

  Про підготовку об’єктів соціальної сфери району до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2018 - 2019 років, виготовлення проектно – кошторисної документації з метою коригування генеральних планів населених пунктів району інформував начальник відділу містобудування, архітектури та інфраструктури райдержадміністрації Іван Побережний.

  Керівник апарату райдержадміністрації Тетяна Москальчук звернула увагу присутніх на виконанні Закону України «Про доступ до публічної інформації», ведення електронного документообігу в територіальних громадах району та стан виконавської дисципліни в органах місцевого самоврядування.

  Покращити роботу з діловодства, зокрема в звітності щодо здійснення делегованих повноважень органами місцевого самоврядування району надання копій рішень виконавчих комітетів сільських та селищної рад закликала начальник відділу організаційної роботи апарату райдержадміністрації Людмила Слащук.

  Заступник голови районної державної адміністрації Олег Матвієнко вкотре акцентував увагу керівників територіальних громад на проведенні заходів щодо роздільного збору сміття та встановлення контейнерів для твердих побутових відходів. Він також закликав належним чином здійснювати заходи щодо підготовки закладів соціальної сфери до осінньо – зимового періоду.