Заступник голови райдержадміністрації Олег Матвієнко: «Запровадження нової електронної послуги архітектурно – будівельної інспекції – суттєве полегшення для громадян, що планують будуватись»

  19 липня 2018 року Державна архітектурно-будівельна інспекція разом із Державним агентством із питань електронного урядування, Міністерством юстиції України та координатором проектів ОБСЄ в Україні презентували оновлену електронну послугу із подання повідомлення про початок будівельних робіт.

  Перша в Україні повністю автоматизована е-послуга – без втручання посадової особи – стосується будівництва, здійснюваного на підставі будівельного паспорта. До нього належить зведення індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових та дачних будинків заввишки не більше двох поверхів (площею – не більше за 300 м2). Також – господарських будівель та споруд, зокрема, гаражів, розташованих на присадибних, дачних і садових земельних ділянках.

  Оформити дозвіл на зведення будинку чи гаража тепер можна за 3 хвилини і, не виходячи з дому. Достатньо просто заповнити анкету в інтернеті.

  Минулого року подібні документи оформляли понад 50 тисяч українців.

  Важко навіть уявити, скільки часу і нервів вони згаяли на бюрократичні кола пекла, тепер все це позаду.

  Чиновники вже не можуть вирішувати – приймати у вас документи чи ні, все відбувається автоматично.