Веселковим різнобарв’ям зустрічало шкільне подвір’я Мартинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів минулої п’ятниці учнів, батьків, гостей. Під тінистими кронами розлогих беріз колективним виконанням Гімну України розпочалося очікуване свято «Останнього дзвінка». І пісня «Барви рідної землі», виконана колективом учнів «Унісон», і слова ведучих школярів Мрачковської Ірини та Парадіж Інни, і виступ директора школи Бевза І.І. були повні теплих слів, щирих зізнань, повних турботи та уваги до цьогорічних випускників 11 класу, всі восьмеро яких з хвилюванням слухали останні в стінах школи настанови та побажання. У них відходить в історію шкільне життя, їм кажуть: «Прощавай дитинство, прощай все, чим було наповнене шкільне життя. Здраствуй, юність, повноліття, зрілість!»

  По родинному добрими звучали звернені до випускників виступи начальника відділу освіти Жмеринської РДА Цимбал І.В., начальника відділу охорони здоров’я Ярмоленка О.М., Біликовецького сільського голови Цвеня О.І., випускника школи 1976 року Білана П.П., голови батькому школи Котляр О.С., завідуючої ДНЗ Макодзьоби Г.О. А першокласники подякували за підтримку у їх першому році шкільного життя. Десятикласники, повісивши на груди випускникам символічні дзвіночки, зичили щасливих доріг у самостійному житті. Схвильованим лунав голос першої вчительки 11-класників Шаповалюк Т.В., яка з перших днів перебування їх у школі, прищепила бажання добре вчитися. І всі шкільні роки випускники якісно навчалися, були активними у позаурочній діяльності. Фактично всі вони отримали з рук директора школи грошові винагороди, якими в загальному відзначено на святі 35 учнів, починаючи з 2 класу.

  Так, випускниця 11 класу Шпак Анастасія, яка нагороджена золотою медаллю «За особливі успіхи у навчанні», була призеркою 6 районних та однієї обласної предметних олімпіад, а в зовнішньому незалежному оцінюванні набрала найбільше балів серед випускників району з рідної мови – 197 балів. Як «Королева знань» вона передала цю місію учениці 10 класу Крайнік Катерині, що була призеркою 5-ти предметних районних олімпіад, перемогла в обласному конкурсі «Сурми звитяг» та була третьою у Всеукраїнському змаганні з власним віршем.

  Шкільна агітбригада «Торнадо» (капітан учень 9 класу Юхименко Євгеній) виборола гран-прі на обласному екологічному фестивалі та ввійшла у сімку кращих на Всеукраїнському етапі. Інша агітбригада школи «Фенікс» (капітан Шаповалюк Антон) виборола на зональному обласному етапі у м.Іллінці право бути у фіналі ХХІІ Всеукраїнського фестивалю ДЮП.

  Саме за високу результативність навчально-виховного процесу, активну діяльність в освітньому окрузі як опорної школи Інна Володимирівна Цимбал вручила навчальному закладу мультимедійну дошку, а педагогам, що забезпечили здобутки школи, грамоти та дипломи. Серед відзначених заступники директора школи Кабалюк О.І. і Шаповалюк Г.І., вчителі Веренько Н.М., Габрик Н.В., Сапожнік Р.М., Матвієць В.В., Гончеренко М.П., Шаповалюк Т.В. та інші.

  А свято, як свято: лунали пісні у виконанні солістів Галайко Катерини, Мрачковської Ірини, танець з рушниками учасниць 2-4 класів, вальс випускників з педагогами. Урочисто було воно завершене останнім для випускників 2016 року дзвінком, право надати який випало учневі 1 класу Цвігуну Максиму. Весела й сумна його мелодія надовго залишиться в пам’яті присутніх, а особливо випускників школи.

  Учні 11 класу та всі присутні вклонилися біля меморіальної дошки пам’яті загиблого в зоні АТО колишнього випускника школи Яжука М.П. та прапору України, що передали колективу школи однополчани загиблого з особистими автографами.

  Цьогоріч для нагородження школярів за підсумками навчального року надали спонсорські кошти (всього 7,2 тис. гривень) доброчинники: приватний підприємець Макодзьоба Г.О., директор Мартинівського МПД Огороднік М.О., директор ТОВ «Агротал» Тишко С.М., сільський голова Цвень О.І., підприємець Шевчук О.А.

  Шкільний колектив щиро дякує за надану підтримку і висловлює надію, що така акція буде неодноразовою.

  Заступник директора школи з ВР Шаповалюк Г.І.