Підсумковий семінар-нарада Жмеринської районної організації ветеранів відбувся 18 липня 2018 року в залі засідань районної ради. Члени громадської організації підвели підсумки роботи за І півріччя поточного року, склали плани на наступний період, обговорили новини та актуальні проблеми.

  Порядок денний зборів оголосив керівник організації Анатолій Паламарчук та представив загалу гостей. Участь у зібранні взяли: голова райдержадміністрації Олег Легеза, його заступник Олег Матвієнко, заступник голови районної ради Володимир Бігас, начальник відділу освіти Інна Цимбал, головний спеціаліст управління соціального захисту населення Інна Жарук, заступник головного лікаря КНП «Жмеринський РМЦПМСД» Світлана Манілко, представники волонтерського центру при організації ветеранів у складі: Анатолія Шпіганевича, Дмитра Василькова, Валентини Войтович та голови первинних ветеранських організацій.

  Очільник організації привітав усіх ювілярів, які відсвяткували свій день народження.

  У зв’язку з майже щоденними втратами на Сході нашої держави запропонував вшанувати пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

  Інна Цимбал у своєму виступі відзначила негативну тенденцію, яка спостерігається з року в рік – зменшення кількості дітей, що призводить до малокомплектності шкіл, які є менш ефективними в плані надання знань та більш затратними. Похизувалася перемогами, які здобули учні та вчителі за минулий навчальний рік, високими рейтингами на рівні області. Наголосила на необхідності створення сучасного освітнього простору для перспективи дитини. Зазначила, що в районі гарні діти, а галузь має підтримку з боку керівництва. Подякувала за підтримку ветеранській організації, висловила сподівання на подальшу співпрацю. Відповіла на запитання голів первинних ветеранських організацій.

  Про новації в системі нарахування субсидій інформувала аудиторію Інна Жарук та відповідала на запитання.

  Світлана Манілко інформувала про перебіг реформи галузі медицини, вибір сімейного лікаря, стан забезпечення закладів кадрами, роботу ФАПів, швидкої медичної допомоги, а також про принципи обслуговування пацієнтів сімейними лікарями, обов’язкові лабораторні дослідження та обстеження. Звернулася до голів первинних ветеранських організацій з проханням проводити роз’яснювальну роботу серед своїх підопічних щодо необхідності укладання декларацій з сімейними лікарями.

  Анатолій Шпіганевич розповів про останню поїздку на Схід країни до українських бійців, в дитячий будинок, про підтримку і надання допомоги нашим захисникам, ситуацію в зоні проведення ООС, а також про співпрацю з Вінницькими волонтерами.

  Валентина Войтович розповіла про свого сина, який захищає Вітчизну, відзначила необхідність у маскувальних сітках, труднощі, які виникли з їх виготовленням.

  Анатолій Паламарчук у своєму виступі вів мову про роботу поштових відділень, передплату періодичних видань, свою участь в семінарі голів ветеранських організацій та пленумі обласної організації ветеранів. Розмірковував про подальші перспективи районної та міської організацій. Акцентував увагу на правильності оформлення звітної документації. Наголосив на необхідності відвідати одиноких пристарілих людей для роз’яснення питання укладання декларацій з сімейними лікарями та проведення роботи з учасниками АТО. Піднімав тему виборів. Передав усім вітання від колишніх колег з Могилівки та Демидівки.

  Олег Легеза подякував, Анатолію Паламарчуку та очільникам первинних ветеранських організацій за важливу і необхідну справу захисту інтересів та піклування про ветеранів. Зазначив, що організація ветеранів одна з небагатьох в районі, яка справами доводить свою дієвість. Запевнив у тому, що районна влада й надалі буде підтримувати і сприяти діяльності організації ветеранів. Повідомив про рішення останньої сесії районної ради про доцільність збільшення обсягів фінансування районної організації ветеранів з 80 тис. гривень до 150 на рік. Побажав усім здоров’я та усіляких гараздів.

  Під час свого виступу Володимир Бігас прокоментував перетворення, які відбуваються в освітній та медичній сферах, висловив повагу та щиру вдячність захисникам, які стоять на передовій. Зупинився на питаннях соціального захисту ветеранів, проблемах, які виникають з пільговими перевезеннями. Відзначив ефективність роботи голови адміністрації. Очільникам первинних ветеранських організацій побажав всього найкращого та Божого захисту. На завершення засідання було намічено план проведення наступних зборів.