Незабаром новий навчальний рік 2018-2019, з яким розпочнеться і втілення в життя освітньої реформи. Планується змінити нашу школу та підхід до навчання. Перш за все, це стосується початкової школи, адже саме з неї розпочнеться реформа і діти підуть до першого класу Нової української школи.

  Школу необхідно забезпечити новим обладнанням і новими методиками, зокрема, навчання через гру, яке впроваджує в своїх проектах LEGO.

  Як пообіцяла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, всі державні та комунальні школи країни до вересня отримають, абсолютно безкоштовно, для першокласників від The Lego Foundation (Фундації ЛЕГО) набори Six Bricks (Шість цеглинок). Учителі також отримають методичні матеріали з методиками навчання і роботи з дітьми за допомогою конструктора.

  За словами директора фундації Джона Гудвіна, «Шість цеглинок» – це технологія навчання, яка допоможе учням тренувати пам'ять, розвивати моторику і творчо мислити. Через гру вони зможуть навчитися таким важливим, передбаченим НУШ умінням як, наприклад, вирішення проблемних завдань.

  Вчителі, які цього навчального року посадять за парти первачків, будуть перевчатися у два етапи. Для них запустять дистанційні курси, де вони зможуть опанувати методику навчання дітей через гру. А тренери безпосередньо у школах надаватимуть практичні тренінги.

  І ось обіцянку виконано - ігрові набори отримав і Жмеринський район. Відділ освіти райдержадміністрації найближчим часом роздасть їх на школи.

  Однією з найважливіших завдань, які ставить перед собою сучасний учитель у своїй педагогічній діяльності, є розвиток пізнавальної активності і самостійності учнів, тому використовує нетрадиційні форми організації навчально-пізнавальної діяльності. Гра - це самий ефективний метод навчання, він дозволяє поглибити знання учнів, підвищити інтерес до предмета. У тому і є її феномен, що, будучи розвагою, відпочинком, вона здатна перерости в навчання, у творчість, у терапію, у модель типу людських відносин і проявів у праці.