Село Стодульці Жмеринського району має традицію в день православного свята вшанування Святих апостолів Петра та Павла влаштовувати ще й свято вареників.

  Організатором та надихачем дійства завжди є Стодулецький сільський голова Л.Голубенко, якій не позичати енергії та креативу. Спонсори також знаходяться – районні та місцеві депутати, підприємці.

  Вареники здавна вважаються улюбленою та традиційною стравою українців, вона може бути як буденною, так і святковою.

  І важко уявити українця, який не полюбляє ласувати ними. Вони бувають різної форми та з різним начинням, але стодулецькі господині ще раз довели, що межі жіночій фантазії немає. Були вареники з картоплею, капустою, грибами та м’ясом, а ще з різними ягодами, маком … І у цьому святковому конкурсі не було переможених, адже кожен з присутніх зміг знайти собі страву до смаку.

  В громаді радо зустрічають гостей та пригощають смаколиками, про це свято знають в усіх куточках нашого району і за його межами.

  За встановленим звичаєм святкування не обходиться без музичного супроводу, який забезпечують районний будинок культури, а також народні аматорські колективи Стодулець, Сербиновець, Северинівки, Браїлова.

  Всі, хто завітав на свято були ситі й задоволені розважальною програмою.