Одним з пріоритетних завдань служби зайнятості є створення умов для повернення зареєстрованих безробітних створення умов для повернення зареєстрованих безробітних, в першу чергу соціально-вразливих категорій населення та внутрішньо-переміщених осіб, до продуктивної зайнятості. З метою ефективного виконання цього завдання, визначення інструментів, які прискорять процес працевлаштування, впроваджено процедуру профілювання безробітних. Дана методика розроблена з метою визначення процедури профілювання категорій безробітних, які мають труднощі при працевлаштуванні та є схильними до ризику тривалого безробіття.

  Профілювання безробітних – система класифікації безробітних на категорії в залежності від прогнозованого ризику тривалого безробіття, який оцінюється на підставі індивідуальних характеристик безробітного, що відображають потенціал працевлаштування та мотивацію до працевлаштування, з подальшим визначенням пакету програм зайнятості для кожного безробітного індивідуально.

  Фахівці Жмеринської міськрайонної філії проводять інтерв’ювання та анкетування, яке допомагає підвищити конкурентоспроможність безробітного на ринку праці і його мотивацію до активного пошуку роботи. За січень-червень поточного року 468 безробітних пройшли процедуру профілювання, з них 211 вже отримали роботу.

  Зовсім нова, але дуже перспективна форма індивідуальної роботи з клієнтами за підходом кейс-менеджменту забезпечення підтримки і надання допомоги безробітним, які відносяться до вразливих на ринку праці груп населення. Така послуга вже надана 11 безробітним.

  Т.Гуменюк