В Жмеринській районній державній адміністрації 5 липня 2018 року керівництвом району проведено нараду з очільниками територіальних громад. На розгляд виносилися нагальні питання сьогодення. Зокрема, питання реалізації медичної та освітянської реформ на теренах району, щодо здачі на підприємства молока 2 ґатунку та роздільного збирання сміття, а також про встановлення ставок місцевих податків та зборів.

  Участь у нараді взяли: голова районної державної адміністрації О.Легеза, голова районної ради В.Малярчук, перший заступник голови райдержадміністрації О.Монастирський, заступник голови райдержадміністрації О.Матвієнко, заступник керівника виконавчого апарату районної ради Е.Крайнік, начальник фінансового управління В.Гамарник, начальник відділу охорони здоров’я О.Ярмоленко, головний лікар комунального некомерційного підприємства «Жмеринський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» О.Калінський, заступник начальника відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб Жмеринського управління ГУ ДФС України у Вінницькій області М.Богомольний.

  О.Легеза привітав учасників зібрання та оголосив порядок денний.

  Про перебіг медичної реформи в районі доповідав О.Ярмоленко. Наразі, інформував про темпи укладання декларацій з сімейними лікарями населенням, про угоду з Національною службою здоров’я та початок фінансування підприємства. Наголошував на необхідності підтримки та сприяння процесу з боку місцевого самоврядування, адже від кількості укладених декларацій залежать обсяги фінансової підтримки з боку Національної служби здоров’я. Увага ж очільників громад була акцентована на питанні забезпечення роботи ФАПів, збереження мережі медичних закладів та запобігання скороченню медичного персоналу. У зв’язку з цим селищному, сільським головам запропоновано взяти на себе частину фінансових зобов’язань з утримання медичних закладів, а в населених пунктах з проживанням менше 750 осіб прийняти у власність громад майнові комплекси установ та здійснювати їх утримання.

  О.Калінський вів мову про обсяги фінансування Національною службою здоров’я, про заробітну плату медичних працівників, нормативи набору пацієнтів та розрахунки ставок, про зміни у мережі медичних закладів з 01.01.2019 року, забезпечення їх оснащенням, та ін.

  Представники медичної галузі відповіли також на запитання очільників громад.

  О.Монастирський інформував про стан справ в освітній галузі, дію Закону України «Про освіту», його реалізацію, зокрема, про створення опорної школи на базі Браїлівської ЗОШ І-ІІІ ст.., програму «Нова школа» та виділення з державного бюджету на її реалізацію в районі 1 млн. 264 тис. грн.. Також йшла мова про розгалуження освітянської галузі, рівень отримання знань в малокомплектних школах, навантаження на бюджет району по утриманню навчальних закладів, вирішенню нагальних проблем, проведення ремонтних робіт, утримання технічного персоналу. Забігаючи наперед, зазначив, що за вимогами часу буде оптимізовано мережу освітніх закладів, тому до цього потрібно готуватися заздалегідь. Сьогодні ж Олександр Іванович звернувся до очільників громад з пропозицією проаналізувати свої фінансові ресурси та, по можливості, надати субвенцію на освіту районному бюджету.

  О.Матвієнко розпочав свій виступ з новини про подовження періоду прийому молока 2 ґатунку від населення молокопереробними підприємствами. Далі ж мова йшла про виконання Закону України «Про відходи», а саме застосування екологічною інспекцією штрафних санкцій до тих, хто не забезпечує роздільне збирання сміття. Для виконання законодавчого акту на території району в першу чергу слід забезпечити населенні пункти спеціальними сміттєвими баками для пластику та скла. Перед селищним, сільськими головами стоїть завдання частково закупити і виготовити достатню кількість ємностей. Район зобов’язується організувати забір сміття та планує закупити обладнання для подрібнення пластику. Крім того, потрібно впорядкувати існуючі сміттєзвалища в територіальних громадах. Обговорювалося також питання забезпечення мережею Інтернет населених пунктів.

  О.Легеза та В.Малярчук інформували про проведення на території району капітального ремонту доріг, виділені державою 11 млн. грн., що дасть змогу виконати великий обсяг робіт.

  О.Легеза довів до відома присутніх інформацію щодо вирішення питання заміни аварійних електроопор.

  М. Богомольний наголошував на необхідності надання податковій інспекції звіту за типовою формою про встановлення ставок місцевих податків і зборів та забезпечення надходжень до бюджетів селищної, сільських рад.