Управління агропромислового та економічного розвитку Жмеринської райдержадміністрації доводить до відома населення інформацію про те, що на 2018 рік Урядом затверджено програми підтримки сільського господарства із фінансовим ресурсом у 6,3 млрд. грн. З них – 300 млн. на підтримку суб’єктів господарювання садівничої та виноградарської галузей у форматі компенсації 80% вартості саджанців; по 1 мільярду на компенсацію 25% вартості сільгосптехніки та інші напрямки розвитку фермерських господарств. Найбільша сума закладається для галузі тваринництва – 4 млрд. грн.

  Державна підтримка розвитку виноградарства і садівництва здійснюється відповідно до Закону України “Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства” та постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.05 № 587.«Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства».

  Бюджетні кошти згідно п.5 вищевказаної Постанови надаються суб’єктам господарювання, незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, які займаються виноградарством, садівництвом для компенсації їх витрат на проектні роботи, підготовку ґрунту та посадку, догляд за багаторічними насадженнями, спорудження шпалери та краплинного зрошення відповідно до нормативних витрат на 1 гектар.

  На теренах району на отримання компенсації витрат за рахунок бюджетних коштів на розвиток ягідництва претендує ФГ «Адоніс». Фермерським господарством в червні 2018 року надано на розгляд комісії, створеної при управлінні агропромислового та економічного розвитку районної державної адміністрації заяву та пакет документів, відповідно до «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства».

  Членами комісії управління було здійснено виїзну перевірку в фермерське господарство, яке розташоване на території Гніванської ОТГ в с. Демидівка, для підтвердження фактичних обсягів робіт, виконаних суб’єктом господарювання. Ягідники суниці закладені в 2018 році на площі 0,5 га. На підставі поданих відповідно до пункту 7 Порядку документів та результатів виїзної перевірки, а також обговоривши всі питання, що виникли в ході засідання комісією визначено попередній обсяг компенсації для фермерського господарства з урахуванням фактичних витрат та нормативів витрат на 1 гектар.

  Також ФГ «Адоніс» має наміри отримати компенсацію за куплений садовий трактор, який буде використовуватись для здійснення технологічних операцій по догляду за молодим садом, закладеним в 2018 році на площі 3,12 га.