В Жмеринському районі 26 травня 2016 року відбулася робоча зустріч оновленої Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, яка мала на меті презентувати актуальні напрямки своєї діяльності, а також налагодити співпрацю Секретаріату з членами організації. Зокрема, мова йшла про добровільне об’єднання територіальних громад, написання проектів їх розвитку.

  У зустрічі взяли участь голова Вінницької обласної Ради, Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування А.Олійник, керівник Секретаріату Асоціації В.Вікалюк, голова Жмеринської районної ради В.Малярчук, перший заступник голови районної державної адміністрації О.Монастирський, перший заступник голови Жмеринської міської ради О.Півнюк, а також керівники створених Центрів Секретаріату, працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, депутати районної ради, очільники територіальних громад, представники засобів масової інформації.

  В.Малярчук у своїй промові привітав учасників зібрання, представив гостей. Зазначив, що до Асоціації входять 25 територіальних громад району. Інформував присутніх про досягнення району в плані розвитку територіальних громад, залучення грантових коштів до реалізації різноманітних проектів. Говорив про актуальність питання об’єднання громад, напрацювання, які є у цьому напрямку, про співпрацю з іншими регіонами, в тому числі і за межами нашої держави. Відзначив важливість сьогоднішньої зустрічі.

  Рекомендуючи учасникам наради Асоціацію ОМС А.Олійник зазначив, що це є інструмент ефективно заявляти про себе. Питання реформ мають бути обов’язково розглянуті Асоціацією, за результатами чого напрацьовані пропозиції щодо внесення змін до законодавства. А.Олійник повідомив про те, що обласна Рада та облдержадміністрація утворюють Агенцію регіонального розвитку, яка виконуватиме функцію прозорого супроводу коштів, які виділятимуться під реалізацію проектів розвитку територіальних громад. Вона сприятиме пожвавленню роботи з підготовки проектів, надаватиме допомогу у їх написанні та реалізації. Також наголосив на необхідності у кожній раді фахівця, відповідального за грантову діяльність. Інформував про зміни, які було б доцільно внести до положення про конкурс проектів розвитку територіальних громад в наступному році. А саме, для того, щоб якість написаних проектів переважала їх кількість, ймовірно, визначатимуть квоту по районах, а проекти братимуться до розгляду ті, які набрали понад 70 балів.

  В.Вікалюк характеризував район як найбільш активний у роботі Асоціації. Зазначив, що в оновленій організації робота організовується у напрямку вирішення найактуальніших проблем. Відрекомендував створені підрозділи, які надаватимуть підтримку та допомогу громадам у різних напрямках.

  Г.Сівак презентував напрямок роботи очолюваного ним підрозділу – Центру організаційно-правового забезпечення розвитку та реформування органів місцевого самоврядування. Центр вивчає досвід інших регіонів, надає юридичну і організаційну підтримку громадам. Зазначив, що до роботи залучатимуть правників різних напрямків для забезпечення надання юридичних консультацій з будь-яких питань.

  Керівник Центру промоцій і зовнішніх зв’язків Ольга Олійник відрекомендувала свій підрозділ як механізм розповсюдження інформації про громади та для громад. На створеному ними сайті можна буде почерпнути ряд важливої та корисної інформації. Підрозділ сприятиме налагодженню контактів з партнерами, організації навчання та тренінгів за кордоном. Також займатиметься розробкою туристичних маршрутів, підтримкою волонтерського руху.

  Щодо діяльності Центру розвитку інвестиційної спроможності та залучення ресурсів доповідав завідувач даного підрозділу А.Кавунець. Мета роботи Центру – допомогти громадам стати успішними. Допомога також полягатиме у розробці концепції проектів, їх написанні, підготовці до конкурсів та реалізації.

  Як зазначив В.Вікалюк Секретаріат налаштований на плідну співпрацю з громадами та на позитивний результат.

  Своє бачення щодо процесу реформування системи місцевого самоврядування, а також стосовно підготовки та реалізації проектів розвитку територіальних громад озвучив О.Монастирський. Він зазначив, що завдяки різноманітним грантам, які отримали селищна, сільські ради вирішено ряд питань соціально-економічного розвитку, значно покращилася інфраструктура населених пунктів. Реалізовано ряд проектів з освітлення, ремонту доріг, спорудження водогонів, ремонту закладів соціальної сфери, т.ін. Зауважив, район переконався, що участь у конкурсах проектів розвитку має сенс, а районний бюджет бере участь у реалізації проектів. Він підкреслив роль Асоціації. Також зупинився на питанні добровільного об’єднання громад. Зазначив, що в даному напрямку проведена певна робота, робоча група ретельно його вивчає, досліджує досвід сусідів.

  Свої міркування щодо проведення об’єднання громад району висловив Браїлівський селищний голова В.Резедент. Поділився враженнями від поїздки до Летичівської територіальної громади. Та резюмував, що вважає за потрібне перш ніж проводити дану реформу ретельно відпрацювати законодавчу базу та створити дорожню карту подальших дій.

  В ході дискусії, яка виникла в залі дійшли згоди щодо необхідності внесення низки змін до законодавства, яке регламентувало майбутнє освіти, медицини та культури в умовах об’єднання.

  Начальник відділу освіти райдержадміністрації І.Цимбал висловила свої побоювання щодо зниження рівня якості освіти в опорній школі, яка буде створена в результаті об’єднання громад. Тому вважає за необхідне ретельно вивчити дане питання, врегулювати його законодавчо.

  На даний час район може пишатися своїми учнями, заявити про високий рівень освіти, що вже кілька років поспіль підтверджується результатами ЗНО, перемогами в олімпіадах. На завершення зустрічі, В.Малярчук подякував його учасникам за плідну роботу, запевнив у тому, що й надалі район активно працюватиме у напрямку здійснення реформ, підтримуватиме зв'язок із Асоціацією, надаватиме свої пропозиції.

  Голова обласної ради А.Олійник, в свою чергу висловив подяку учасникам зібрання, наголосив, що Європа – це ми, і одні з найкращих. Дана зустріч задекларувала нашу єдність, яка має привести нас до успіху.