Першочергове завдання – зробити об’єкти соціальної та інженерно – транспортної інфраструктури доступними для людей з обмеженими можливостями

  Люди з особливими потребами є повноцінними членами нашого суспільства і потребують постійної уваги до своїх проблем.

  Відповідно до положень статті 3 Конституції України – людина, її життя і здоров’я, недоторканність та безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність.

  З метою розв’язання проблем інвалідів у 1991 році прийнято Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Для посилення соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями Кабінетом Міністрів України затверджено план заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2009-2015 роки «Безбар’єрна Україна» (постанова від 29 липня 2009 року № 784).

  В Жмеринському районі, як і в цілому в Україні, з кожним роком зростає чисельність інвалідів, у зв’язку з чим питання їх соціального захисту набуває все більшої актуальності.

  Відповідно до частини третьої статті 9 Конвенції про права осіб з інвалідіністю органи виконавчої влади, в тому числі управління соціального захисту населення Жмеринської райдержадміністрації має забезпечувати доступність для кожної особи Жмеринського району в порядку, встановленому Конституцією та законами України. Це, зокрема, стосується й безперешкодного доступу до управління осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення.

  З ініціативи заступника голови Жмеринської райдержадміністрації О.Матвієнка 21 червня 2018 року відбулося позачергове засідання Районного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно – транспортної інфраструктури.

  Участь у зібранні взяли: начальник фінансового управління В.Гамарник, перший заступник управління соціального захисту населення І.Купчик, начальник відділу персоніфікованого обліку управління соціального захисту населення С.Кальчук, начальник відділу містобудування, архітектури та інфраструктури І.Побережний, начальник відділу охорони здоров’я О.Ярмоленко.

  Розглядалось нагальне питання пристосування приміщень установ та організацій виконавчої влади району до потреб людей з інвалідністю.

  З метою створення доступності особам з особливими фізичними потребами до об’єктів органів виконавчої влади вирішено в першу чергу пристосувати будівлю управління соціального захисту населення Жмеринської райдержадміністрації до потреб осіб з інвалідністю. Потім, на черзі – заклади освіти, медицини, Пенсійного фонду та інші.

  Начальник відділу персоніфікованого обліку управління соціального захисту населення райдержадміністрації С.Кальчук