В особистих селянських господарствах виробляється 100 відсотків молока в районі, і для переважної більшості з них молоко є постійним основним джерелом доходів. Проте, чимало селян мають проблеми з реалізацією продукції, в основному, за рахунок нестабільної цінової ситуації на ринку закупівлі молока молокопереробними підприємствами.

  20 червня 2018 року управлінням агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації в складі начальника Катерини Цабак, заступника начальника Якова Парчевського, головного спеціаліста Олени Бойченко, управлінням використання водних об’єктів та розвитку сільських територій Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів в складі начальника управління Іллі Дяконовича, начальника відділу розвитку сільських територій Віктора Гайдея відвідали з робочим візитом сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи «Доля» с. Станіславчик та «Біликовецькі роси» с. Біликівці.

  Учасники робочого візиту ознайомилися з роботою даних кооперативів та зі станом устаткування для охолодження молока, яке було надано у 2006-2008 рр. за рахунок коштів обласного бюджету. В жвавій дискусії були обговорені питання особливостей збору молока та співпраці з молокопереробними підприємствами, як відбувається щоденний процес збуту молока, перевірки його за показниками якості.

  За словами керівників СОК Людмили Кулик та Надії Кириловської, в кооперативах постійно проводиться робота по контролю та підвищенню якості молока, тому до введення нового ДСТУ з 1 липня, який спрямований на підвищення вимог до якості молока, цілком готові та мають надію на усунення недобросовісних конкурентів, які скуповують сировину будь-якої якості. Робоча група вивчила та взяла на замітку проблеми та побажання керівників сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів для подальшого вирішення та врахування їх при розробці заходів по підтримці кооперативів в рамках

  Робочою групою було надано інформаційно-консультативну допомогу та ознайомлено керівників СОКів з основними умовами отримання державної фінансової підтримки сільськогосподарськими обслуговуючими кооперативами молочарського та плодово-ягідного напрямів діяльності для придбання обладнання із зберігання та переробки сільськогосподарської продукції.

  Начальник управління використання водних об`єктів та розвитку сільських територій Ілля Дяконович акцентував увагу на регіональних та державних програмах підтримки кооперативів, якими варто скористатися для подальшого розвитку. Так, обласна програма розвитку особистих селянських, фермерських господарств, кооперативного руху на селі та дорадництва на 2016-2020 роки виділяє кошти на пільгове кредитування власників, які утримують три і більше корів та повертають селянам 50 % вартості закупленого доїльного чи холодильного обладнання. Держава в свою чергу повертає 70% вартості за обладнання вітчизняного виробництва, закупленого сільськогосподарськими обслуговуючими кооперативами.

  Довідково: в районі працює 5 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів по заготівлі молока в населення, якими з початку року надано послуг населенню на суму 2,1 млн. грн.

  Управління агропромислового та економічного розвитку