За досвідом по об’єднанню територіальних громад делегація Жмеринського району за участю першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Монастирського, заступника голови з інтеграційних питань районної ради Наталі Рожок, начальника відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Оксани Сокол, селищного, сільських голів здійснила виїзд в смт Летичів.

  Летичівський район розташований на сході Хмельницької області. До складу району входили 2 селищних та 19 сільських рад, 2 селища міського типу та 55 сіл. 13 серпня 2015 року на території району утворено дві об'єднані територіальні громади — Летичівську (Летичів і 13 сільрад) та Меджибізьку (Меджибізька селищна і 6 сільських рад).

  Гостей із сусідньої області радо зустрічали секретар Летичівської селищної ради Олена Попова та керуюча справами Галина Андрушко.

  Розповідаючи про процес об’єднання, представники Летичівської громади зазначали, що перші кроки дались важко. Причина тому – недосконала на той час законодавча база, відсутність джерела інформації. Шишок було набито чимало. Проте тепер, про всі нюанси об’єднання вони знають досконало, про що і поділились із присутніми.

  Про оформлення всіх документів, рішень сесій, зібрань при об’єднанні громад присутнім розповіла керуюча справами громади Галина Андрушко, акцентуючи увагу на тому, що важливу роль в процедурі об’єднання відіграють консультації з громадськістю ( громадські слухання, обговорення).

  Секретар Летичівської селищної ради Олена Попова інформувала про адміністративний устрій новооб’єднаної громади, функції старостів, вирішення кадрового питання із звільненими посадовцями, склад виконавчого комітету ради, функціонування закладів соціально – гуманітарної сфери, ін..

  Всього територіальну громаду обслуговують 55 фахівців, із них 35 чол. – працівники селищної ради, 14 в.о. старостів, 6 діловодів. Вона зазначила, що відбулись вибори, де обрано селищного голову та 25 депутатів Летичівської селищної ради, які пропорційно представляють усі населені пункти громади.

  Під час виступів працівників Летичівської селищної ради керівники територіальних громад Жмеринського району активно задавали питання по кожному напрямку. Особливо гостей цікавила фінансова спроможність громади та забезпечення функціонування закладів освіти, медицини, культури.

  На ці питання надала відповідь начальник відділу фінансів Летичівської селищної ради Людмила Смаглюк. Вона зазначила, що бюджет селищної ради складає 66 млн. 774 тис. грн.. Фінансист розповіла про всі складові дохідної частини бюджету, а також зазначила, що наразі на розвиток громада отримує державну субвенцію – 12 млн. грн.. За І квартал цього року бюджет вдалось виконати на 145 %. Всі соціальні заклади, за словами виступаючих, громада спроможна утримувати.

  До розмови приєднались Летичівський селищний голова Ігор Тисячний та в.о. старости с.Рудне Олексій Мусійчук, які в свою чергу переконували в доцільності проведення адміністративно - територіальної реформи.

  Ділились досвідом і наші керівники територіальних громад. Під час дискусій на тему розвитку територіальних громад, виявилось що освітлення населених пунктів летівчани сприймають як за велике досягнення, а на Жмеринщині освітлення населених пунктів вже є буденною справою. Про написання проектів програм на конкурси тут тільки починають говорити. Краще ніж в Летичеві у нас і автобусне сполучення.

  По завершенню зустрічі відбувся обмін подарунками, які найбільше презентують обидві територіальні громади. Від жмеринчан - це коровай, книги про історію та розвиток Жмеринщини, ікону з найсвятішого місця району Браїлівського Свято – Троїцького монастиря, сувеніри.

  В свою чергу летів чани подарували картину із зображенням стародавнього Летичіва, альбом для спільних фото, листівки із зображенням санктуарія Летичівської Богородиці, сувеніри. Обидві сторони виявили бажання продовжити цікаве знайомство та не раз проводити такі плідні зустрічі.