19 червня 2018 року в он-лайн семінарі на тему: «Актуальні питання діяльності органів місцевого самоврядування», яку проводили Вінницька обласна Рада спільно з Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування взяли участь: голова Жмеринської районної ради В.Малярчук, перший заступник голови райдержадміністрації О.Монастирський, заступник голови райдержадміністрації О.Матвієнко, керівник апарату райдержадміністрації Т.Москальчук, очільники територіальних громад, секретарі місцевих рад, представники апаратів райдержадміністрації та районної ради, структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники комунальних підприємств.

  Вступне слово перед початком семінару мали голова обласної Ради А.Олійник та керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування В.Вікалюк.

  В програмі семінару розглядалися актуальні питання сьогодення.

  Зокрема, про зміни в Положенні з призначення субсидій інформувала директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Н.Заболотна.

  Як проходить реалізація реформ охорони здоров’я та завдання місцевих рад з реалізації основних їх напрямів доповіла начальник управління лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я О.Задорожна.

  Начальник управління державного земельного кадастру Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області С. Пацалюк говорив про розробку генеральних планів та встановлення меж населених пунктів, нормативно-грошову оцінку земель, підготовку кадастрових реєстраторів.

  Про розвиток кооперації на селі та набуття чинності оновленого стандарту закупівлі молока у населення надав інформацію начальник управління прогнозування економічної діяльності агропромислового комплексу та розвитку галузі тваринництва Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів М. Заїка.

  Керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування В.Вікалюк повідомив про результати роботи Асоціації за п’ять місяців цього року та поділився планами на ІІІ-й квартал 2018 року.

  Представники з районів мали можливість поставити питання до профільних спеціалістів та отримати відповіді на них.

  Окремі питання коментували спеціалісти районних підрозділів.

  Так, питання проходження медичної реформи на теренах Жмеринщини висвітлили головний лікар комунального некомерційного підприємства «Жмеринський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» О.Калінський та начальник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації О.Ярмоленко.

  Деякі питання нарахування субсидії та пільг коментувала начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Н.Василик.

  Доповнив її виступ О.Монастирський, зокрема, говорив про нові підходи до нарахування субсидії, монетизацію виплат, роботу уповноважених осіб, відповідальних за призначення субсидій населенню в місцевих радах.

  Т.Москальчук наголошувала на важливості забезпечення сільських, селищної рад Інтернет мережею.

  О.Матвієнко зауважив про важливість розвитку кооперації на селі у зв’язку із набуттям чинності оновленого стандарту закупівлі молока у населення.