На Жмеринщині 15 червня 2018 року завершилися п’ятиденні навчальні збори роти територіальної оборони, на які було призвано 96 військовозобов’язаних з району та міста. Серед них були як пересічні громадяни, так і очільники територіальних громад, посадовці, а також учасники антитерористичної операції на Сході України. Під час занять резервісти мали змогу відновити і поповнити свої знання, навички з тактичної, інженерної та вогневої підготовки, а також виконати програму фахової підготовки, бойового злагодження. Судячи з настрою самих учасників навчань та їхніх наставників збори пройшли успішно, бойового злагодження досягнуто – рота територіальної оборони готова до виконання завдань в умовах військового стану.

  З нагоди закінчення заходу в районному будинку культури відбулися урочисті збори за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, обласного військового комісаріату.

  У своїй промові заступник військового комісара Вінницького обласного військового комісаріату О.Кисилюк відзначив, що учасники зборів відбулися як єдиний колектив, отримали досвід військового мистецтва і готові до оборони важливих об’єктів в умовах військового стану. Висловив вдячність за належну підготовку та проведення навчань.

  Військовий комісар Жмеринського міського військового комісаріату Т.Андрійчук слав на адресу учасників зборів слова похвали за згуртованість, вправність та патріотизм, що особливо актуально під час проходження на Сході нашої країни операцію Об'єднаних сил. Ініціював хвилину мовчання в пам'ять про тих, хто поклав свої життя за суверенітет та територіальну цілісність нашої Батьківщини. Висловив впевненість в тому, що наш загін готовий виконувати поставлені завдання.

  Тих, хто виказав особливу доблесть в ході навчань відзначено грамотами від оперативного командування «Південь», Вінницького обласного військового комісаріату, Жмеринського міського військового комісаріату.

  У своєму виступі перший заступник голови Жмеринської районної державної адміністрації О.Монастирський згадував 2014 рік, які випробування і завдання він поставив перед нами. Захищати рубежі країни пішли понад 360 жителів району. Вічна пам'ять вихідцям району, які загинули. Відзначив кардинальні зміни, які відбулися в країні. Змінилася і наша армія та набула значно більшої обороноздатності. Висловив подяку за вірність Вітчизні, своєму громадянському обов’язку та патріотизм учасникам навчань. Подяками районної державної адміністрації та районної ради, грошовими винагородами відзначено кращих представників роти територіальної оборони. Особливу подяку висловлено Т.Андрійчуку, організаторам навчань, тим, хто забезпечував харчування, побут, перевезення, культурну програму. На згадку про наш район О.Кисилюку презентовано книгу «Слідами історії Жмеринського краю».

  Свої вітання з нагоди завершення навчань слали чоловікам заступник Жмеринського міського голови В.Дудік та депутат Жмеринської міської ради Б.Боровський. Вручили подяку Т.Андрійчуку, грамоти та подарунки кращим учасникам навчань.

  Для гарного відпочинку та веселого настрою після насичених заняттями днів працівники районного будинку культури для вояків підготували чудову концертну програму.