Перегрівання організму – стан, схожий на тепловий удар. Його виникненню сприяє висока температура, вологість і нерухомість повітря, погана вентиляція, щільна, не пропускає повітря одяг, підвищене потовиділення, надмірно гаряча ванна. Все це фактори, що порушують нормальну регуляцію теплоутворення і тепловіддачі в організмі і які можуть викликати перегрівання і поява хворобливих явищ в результаті гіперемії мозкових оболонок і мозку з наступним набряком.

  Має значення і те, що рясний піт в жаркий день виводить з організму життєво важливі біологічні рідини і мінеральні речовини. Якщо вони не поповнюються, виникають судоми і потерпілий відчуває різку слабкість.

  Ознаки перегрівання нагадують тепловий удар, але вони виражені в меншій мірі: підвищення температури тіла до 38 ° С і вище, серцебиття, головний біль, шум у вухах, запаморочення, нудота, зниження точності рухів. Шкіра стає вологою, обличчя блідне. Дихання часте, поверхневе; пульс частий і слабкий.

  Найбільш чутливі до впливу надлишкового тепла діти і дуже літні люди, хворі, які страждають серцево-судинними заболеваніяміхроніческімі захворюваннями, гладкі люди і хворі, що приймають деякі ліки.

  + Перша допомога

  Заходи першої допомоги такі ж, як при сонячному і тепловому ударі. Потерпілому дають холодної, трохи підсоленої води і стежать за тим, щоб був забезпечений хороший доступ свіжого повітря.

  У профілактиці теплового удару і перегрівання організму важливе значення має правильна організація праці і занять спортом у жарку пору року: наявність захищених від сонця і вентильованих приміщень, підсоленої води, часті перерви під час роботи. Одяг має бути з легкої нещільною тканини.