Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, є однією із складових податку на майно і належить до місцевих податків, визначених статтею 10 Податкового кодексу України.

  База оподаткування:

  - загальна плаща об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі її часток.

  Ставки:

  - встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад і застосовуються до загальної площі об’єкта нерухомості. Проте, вони не можуть перевищувати 1,5 відс. розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, за 1 кв. метр бази.

  Пільги зі сплати податку:

  - база оподаткування зменшується:

 1. для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;
 2. для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;
 3. для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

  Таке зменшення надається один раз за кожний податковий (звітний) рік.

  Пільги не застосовуються:

 • до об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі;
 • до об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності.

  Сума податку додатково збільшується на 25 тис. гривень за кожен із вказаних об'єктів житлової нерухомості (його частку):

 • площа перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку)

  Власникам об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості податкові повідомлення рішення про сплату сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються фіскальним органом за місцем проживання платників до 1 липня поточного року.

  Проведення звірки даних:

 • за письмовою заявою до фіскального органу щодо:
 • об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток
 • розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості;
 • права на користування пільгою із сплати податку;
 • розміру ставки податку;
 • нарахованої суми податку.

  У разі виявлення розбіжностей між даними фіскальних органів та даними, підтвердженими фізичною особою на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, проводиться перерахунок суми податку і фіскальний орган надсилає (вручає) нове податкове повідомлення-рішення.

  Сплата податку:

 • за місцем розташування об'єкта нерухомості протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.