На території обслуговування Жмеринського відділу поліції проводяться оперативно – профілактичні заходи під назвою «Мак», операція триває з 06 червня по 27 вересня 2018 року.

  Мета операції - виявлення та ліквідація незаконних посівів маку та конопель, перекриття каналів надходження наркозасобів до споживачів, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів , установлення та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які займаються незаконними операціями з наркотиками та недопущення витоку в незаконний обіг наркосировини рослинного походження .

  Статтею 106-2 КУпАП за незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до ста рослин чи конопель у кількості до десяти рослин – тягнуть за собою накладення штрафу від вісімнадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощуваних наркотиковмісних рослин.

  Кримінальним кодексом України, зокрема статтею 310 передбачено відповідальність за незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель від ста до п’ятисот рослин конопель у кількості від десяти до п’ятдесяти рослин. Такі дії караються штрафом від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

  А незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель особою, яка була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 цього Кодексу, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості п’ятисот і більше рослин чи конопель у кількості п’ятдесят і більше рослин карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

  Шановні громадяни в разі виявлення вами незаконних посівів рослин снотворного маку чи конопель або наявність будь – якої інформації щодо місця знаходження таких засаджень просимо повідомляти до чергової частини Жмеринського ВП ГУНП за телефоном «102» або (0432) 2-00-59.

  Жмеринський ВП ГУНП