Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 08 серпня 2016 року № 540 «Деякі питання надання пільг і житлових субсидій населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу» змінено граничні показники вартості твердого палива та скрапленого газу для надання пільг населенню. У 2018 році вартість твердого палива та скрапленого газу становить:

  тверде паливо – 2424,16 грн. за 1 тонну;

  скраплений газ – 242,42 грн. за 1 балон.

  Пільги на придбання твердого палива можуть бути надані як у натуральному виразі, так і в готівковій формі - за вибором пільговика.

  Для призначення пільг з придбання твердого палива та скрапленого газу особи звертаються до відповідальних осіб сільських рад та ОТГ за місцем проживання з відповідною заявою, до якої додають довідку про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/ або кухонного вогнища на твердому паливі і номер зареєстрованої газобалонної установки. Сільські ради та ОТГ складають списки осіб окремо за кожною пільговою категорією населення та подають ці списки до управління соціального захисту населення.

  У разі смерті особи, включеної до затвердженого списку, члени сім’ї померлого, які проживали разом з ним, можуть отримати кошти готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу або тверде паливо в натуральному вигляді на підставі:

  1. заяви одного із членів сім’ї, поданої не пізніше закінчення бюджетного періоду;
  2. копії свідоцтва про смерть особи;
  3. виданої в установленому порядку довідки про факт проживання членів сім’ї разом із особою.

  До членів сім’ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства І та ІІ групи або інвалідами І групи; особа, яка проживає разом з інвалідом війни І групи та доглядає за ним, за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

  У разі підключення житла до системи газо-, тепло-, електропостачання для його опалення, отримані кошти готівкою на придбання твердого палива або тверде паливо не повертаються.

  Пільги з оплати газо-, тепло-, електропостачання для опалення житла надаються особі з наступного бюджетного періоду. Пільгою на тверде паливо може скористатись пільговик, який в 2018 році не скористався правом на субсидію.