Спільне засідання колегії відділу у справах молоді та спорту Жмеринської райдержадміністрації та президії районної Ради ВФСТ “Колос” відбулося 22 березня 2016 року.

  В засіданні взяли участь: начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації С.Чернявський, заступник голови обласної ради ВФСТ «Колос» С.Коновалова, керівник виконавчого апарату районної ради О.Радіна, голова постійної комісії з питань освіти, культури, спорту, роботи з молоддю, національно-патрітичного виховання і духовного відродження районної ради В. Прідолоба, зав.метод. обєднанням вчителів фізичної культури М.Рожок, методист відділу освіти Ю.Кошкін, голова ради ветеранів спорту П.Бойцун, тренери районної ДЮСШ, вчителі фізичної культури, ветерани спорту, очільники територіальних громад району, представники засобів масової інформації.

   Привітав учасників зібрання, представив гостей начальник відділу у справах молоді та спорту, голова райради ФСТ «Колос» В.Марчук. Озвучив порядок денний та регламент роботи колегії.

  Ілюстрацією до звіту про роботу відділу та спортивного товариства стала відеодемонстрація фотознімків з усіх проведених впродовж року спортивних заходів.

  Від імені управління фізичної культури та спорту привітав присутніх в залі С.Чернявський, зазначив важливість таких зустрічей. Повідомив про всебічну підтримку спортивно-масового руху в області депутатами обласної Ради. А також звернув увагу на необхідність підвищення рівня культури проведення спортивних заходів.

  Про підсумки роботи відділу у справах молоді та спорту, районного спортивного товариства «Колос» за 2015 рік доповідав В.Марчук. У 2015 році в районі проводилась робота щодо покращення стану фізкультурно-оздоровчої, спортивно-масової роботи. В районі працює 55 фізкультурних працівників, 12 з них тренери районної ДЮСШ, де займаються 344 дитини, що складає понад 11% від загальної кількості учнівської молоді. В районі нараховується 22 спортивних зали, 16 футбольних полів, 85 спортивних майданчиків, 20 приміщень для фізкультурно-оздоровчих змагань.

  Відділом у справах молоді та спорту, райрадою ФСТ «Колос» протягом року проведено 123 спортивно-масових заходів, у яких взяли участь понад 5 тисяч фізкультурників, в тому числі в районних сільських спортивних іграх понад 2,5 тисячі спортсменів-аматорів із 24 селищної, сільських рад.

  Фінансування заходів здійснюється в межах районної програми розвитку фізичної культури і спорту Жмеринщини. В минулому році під програму виділено 716 тис.грн, в 2016 сума коштів складатиме 783, 3 тис.грн. Також в 2015 році залучено додаткових коштів для реалізації спортивно-масових заходів 140 тис.грн. Сума цих коштів не відповідає потребам галузі. Адже значного покращення потребує матеріально-технічна база.

  Район має чим пишатися. Збірні команди району брали участь в різноманітних обласних та республіканських змаганнях: обласних сільських спортивних іграх серед сільських рад І місце посіла Северинівська с/р, в обласних сільських спортивних іграх серед районів Вінниччини район зайняв також І місце. В обласному огляді - конкурсі серед збірних райрад ФСТ «Колос» Жмеринський район посів І місце за кращу організацію спортивно - масової роботи. А у рейтингу із спортивної майстерності (спорту вищих досягнень) серед міст і районів області за 2015 рік вибороли ІІІ місце у другій групі.

  На завершення доповідач інформував про співпрацю із засобами масової інформації, подякував редакторам міжрайонної громадсько-політичної газети «Жмеринський меридіан», міськрайонного радіомовлення «Обрій», а також відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації за забезпечення оперативного та якісного висвітлення спортивного життя району. Висловив вдячність за роботу своїм колегам.

  В ході обговорення доповіді було ряд виступаючих, які інформували про свою роботу, вносили пропозиції щодо покращення стану спортивно-масової роботи, робили зауваження та оцінювали роботу відділу і спортивного товариства.

  П.Бойцун інформував про ряд заходів, які проведено за участю ветеранів спорту в минулому році, поділився планами на майбутнє. Роботу відділу та товариства оцінив на «задовільно».

  Про роботу 5 відділень районної дитячо-юнацької спортивної школи, тренерів, здобутки вихованців говорив директор закладу О.Русин. Особливу увагу звернув на недостатнє фінансування, потребу у посиленні матеріально-технічної бази. Дякував очільникам територіальних громад за підтримку та допомогу в організації заходів, участі спортсменів у змаганнях.

  М.Рожок у своєму виступі повідомив про проведення спортивних заходів в загальноосвітніх закладах, на перше місце поставив справу збереження здоров’я дітей. Підняв тему відродження туристичних змагань, підвищення рівня військово-патріотичного виховання школярів. Оцінку поставив «добре».

  Браїлівський селищний голова В.Резедент наголошував на необхідності вирішення питання фінансування галузі спорту в районі. Адже заняття фізичною культурою та спортом – це запорука зростання здорового молодого покоління. Тому вважає за потрібне піднімати дане питання на сесії районної ради. Закликав своїх колег підтримати спортивний рух в районі. Роботу оцінив задовільно.

  Слово взяла С.Коновалова, яка відзначила високу активність районного спортивного товариства «Колос». Повідомила про плани у 2016 році відродити змагання серед районних рад. Відмітила, що інформаційна політика є важливою складовою роботи. Завдяки розповсюдженню інформації про Жмеринський район знають в області і в усій Україні. В області В.Марчук на гарному рахунку, поставлену ним роботу ставлять у приклад. Подякувала за плідну працю, побажала, щоб і надалі спорт був об’єднувальним фактором.

  Проект рішення колегії відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації, президії районної ради ФСТ «Колос» «Про підсумки фізкультурно-масової, спортивної роботи району за 2015 рік та завдання на 2016 рік», озвучений головним спеціалістом відділу О.Скакуном, затверджено одноголосно всіма членами колегії з доповненнями.

  Рішенням визнано роботу відділу та товариства задовільною, визначено пріоритети у напрямках роботи на поточний рік. Коментував його В.Марчук.

  Своє бачення успіху у розвитку галузі висловили тренери спортивної школи О.Нестерук та Ю.Корчмарюк. Коментарі надавали С.Чернявський та Ю.Кошкін.

  Завершилося засідання колегії нагородженням переможців районних молодіжних сільських спортивних ігор у 2015 році.