Законом України від 3 жовтня 2017 року №2148-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», які набрали чинності з 1 січня 2018 року.

  Зміни торкнулися максимальної бази нарахування єдиного внеску, яка становитиме з 01.01.2018 р. 15 розмірів мінімальної заробітної плати. Тобто, мінімальна заробітна плата становить з січня 2018 року 3723 грн., відповідно максимальна база нарахування єдиного внеску становить 55845 грн. (3723 грн.*15), а максимальна сума єдиного внеску дорівнюватиме 12285,9 грн.

  Розширено коло платників єдиного внеску – з цього року ними стали члени фермерського господарства, за умови, що вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

  Разом з тим, передбачене звільнення від сплати єдиного внеску за себе фізичних осіб-підприємців ( у тому числі «спрощенців») та членів фермерського господарства, у випадку отримання ними пенсії за віком, або у разі, якщо вони є особами з інвалідністю, чи досягли віку, встановленого ст.26 Закону про пенсійне страхування та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

  Щодо фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку першої групи, то вони сплачуватимуть єдиний внесок у розмірі, не менше мінімального страхового внеску, як і інші платники єдиного внеску (3723 грн.*22%=819,06 грн.).

  Змінено і строки сплати єдиного внеску. Так, фізичні особи-підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність та отримують доходи від цієї діяльності, а також члени фермерського господарства, будуть зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується такий внесок.

  Фізичні особи, які укладають договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування з 01 січня 2018 року за минулі періоди, сплачують мінімальний розмір єдиного внеску з коефіцієнтом 2 (3723 грн.*22%*=1638,12 грн.).