В Жмеринському районі, за традицією, щовесни проводиться свято «Обдаровані діти – гордість Жмеринщини», на якому віншують талановитих дітей та їх наставників. Цього року свято відбулося 16 травня в будинку науки і техніки за участю заступника голови облдержадміністрації О.Крученюка, голови районної державної адміністрації О.Легези, голови районної ради В.Малярчука, заступника керівника виконавчого апарату районної ради Н.Рожок, начальника відділу освіти І.Цимбал, директора обласного будинку вчителя Т.Мельник, завідувача відділу роботи з обдарованими дітьми КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти», кандидата історичних наук І.Усатенка, директорів шкіл, обдарованої учнівської молоді, не менш талановитих їхніх наставників, сільських, селищного голів, депутатів районної, сільських, селищної рад.

  Вже восьмий рік поспіль район проводить цей захід, і з року в рік він набуває все більшої актуальності, адже перемог, якими слід пишатися, завдяки чому прославляється наш район, стає все більше. Так, в поточному році вже здобуто 20 перемог в обласних предметних олімпіадах (в 2017 році – 19), а також перше місце у Всеукраїнській олімпіаді з правознавства, друге – у Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді ім..Т.Шевченка. Серед вчителів - перше місце у номінації «Фізика» в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року».

  Символом цьогорічного свята була веселка і кожному з її кольорів була приурочена номінація, в якій відбувалося нагородження.

  З гарним святом вітав учасників зібрання О.Крученюк. Він зазначив, що для отримання високих результатів необхідно 4 складових – це бажання дітей, талановиті наставники, підтримка батьків, гарні умови. Створенню належних умов для навчання має сприяти влада. Представник області подякував дітям та їхнім наставникам за здобуті досягнення. Від обласної влади висловив подяку відділу освіти райдержадміністрації в особі його очільниці І.Цимбал та вручив Почесну грамоту. Спільно з О.Легезою вручав грамоти та грошові премії номінантам «Олімпійського Евересту» - володарям найбільшої кількості нагород і наставникам переможців. Серед них безперечними лідерами були К.Загнітко, учень 9 класу Мартинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, який має 7 призових місць: два перших місця – з історії та правознавства, п’ять других місць – з математики, російської мови, інформаційних технологій, фізики, географії, а також перше місце у Всеукраїнській олімпіаді з правознавства та М.Веренько, учениця 11 класу Мартинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка виборола три призових місця: друге з економіки, два третіх – з географії та української мови і літератури. Вони тримали слово, у якому щиро дякували своїм наставникам, відділу освіти за організацію олімпіад та стимулювання до здобуття перемог.

  У своїх виступах очільники району О.Легеза та В.Малярчук вітали присутніх зі святом, виказали гордість за талановите молоде покоління, досягнуті ними результати, подякували їм за здобутки, вчителям, І.Цимбал - за підтримку юних дарувань. Бажали й надалі впевнено йти до поставленої мети, вірити в себе, у свою мрію і прославляти свою школу, свій край, свою державу. Нагороди вручали у номінації «Юні ерудити» переможцям конкурсу «Всезнайко».

  Керівник відділу освіти І.Цимбал вела мову про те, що труднощі, які ми долаємо сприяють тому, щоб бути сильним та перемагати, про конкурентоспроможність сільської школи і право дітей з села відбутися у житті. Вона низько вклонилася батькам за підтримку своїх дітей та подякувала владі за допомогу. Висловила надію на те, що імена, які всі чули сьогодні прозвучать в кожній галузі і ми пишатимемося з того. Нагородила дітей які мали олімпійський дебют – переможців предметних олімпіад серед учнів 8-9 класів.

  Найкращих з десятих відзначив та поздоровив заступник голови Северинівської об’єднаної сільської територіальної громади О.Баніт.

  Н.Рожок віншувала випускників – призерів, майбутнє нашої країни. Хвалила їх за те, що забажали знати більше.

  Тим, хто дав номінантам крила надії, кращим педагогам, які підготували переможців олімпіад – вчительській еліті нагороди вручили О.Крученюк, О.Легеза та В.Малярчук.

  Слово у відповідь мала призер обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року», переможець у номінації «Фізика» Н.Лісовська.

  І.Усатенко привітав та відзначив переможців мовно-літературних конкурсів, інтелектуалів, ерудитів, творчих дітей, знавців історії свого краю разом з їхніми наставниками. А також вручив сертифікат на 27 тис. грн.. на поїздку до Франції в м.Париж для участі в ХІХ Математичному Кубку Європи та Міжнародному салоні математичної освіти та культури С.Чернюк, учениці 5 класу Кам’яногірської ЗОШ І-ІІ ст.. Спонсорами поїздки виступили: ФГ «Вертепних», ФГ «ОЛОЛ», ФГ «Дзялів» та релігійна громада «Джерело надії». Переможців привітав і представник ФГ «ОЛОЛ».

  Фаворитами серед навчальних закладів за кількістю призових місць цьогоріч стали Браїлівська ЗОШ І-ІІІ ст., Мартинівська ЗОШ І-ІІІ ст., Сербинівський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад», Демидівська ЗОШ І-ІІ ст.. Нагородження проводила І.Цимбал.

  У номінації «Творче покоління» переможців творчих конкурсів нагороджували директор обласного будинку вчителя Т.Мельник, староста сіл Демидівка та Могилівка Ю.Мельник.

  Голова районної ради об’єднаної профспілки працівників освіти С.Бойчук вручав нагороди переможцям районного фестивалю учнівської і вчительської творчості «Проліски надії».

  Впродовж свята було вручено грошових премій на загальну суму 120 тис. грн..

  Святковий настрій в залі створювали учні та вчителі шкіл району даруючи глядачам свої таланти.