В нашому районі уже стало традицією в травні місяці проводити регіональний фестиваль-конкурс народної хореографії пам’яті Віталія Григоровича Сокирка «Жмеринський калейдоскоп».

  21 травня в районному будинку культури проведено 10-й ювілейний фестиваль - конкурс з метою популяризації народної хореографії та підтримки талановитих юних виконавців у розвитку та розкритті їх творчого потенціалу, приділення особливої уваги колективам сільських закладів культури, загальноосвітніх шкіл, будинків дитячої творчості, заохочення до покращення рівня виконавської майстерності та вшанування творчої роботи хореографа Віталія Григоровича Сокирка, який дев’ятнадцять років пропрацював в Жмеринському РБК та здобув почесне звання «народний».

  За 10 років проведення фестиваль-конкурс «Жмеринський калейдоскоп» набув великого розмаху і став відомим за межами нашої області. Крім колективів нашого міста та району ініціативу своєї участі в ньому проявили танцювальні колективи з багатьох районів нашої області: Бершадського, Барського, Тиврівського, Вінницького, Шаргородського, Липовецького, Оратівського, Калинівського та гостей з Хмельницької і Тернопільської областей.

  Почесними гостями фестивалю були син митця Володимир Сокирко з родиною, який презентував фото з сімейного архіву, та учасники народного танцювального колективу «Жмеринчанка» 60-70 років – Петрук Сергій Олексійович, Усатюк Наталя Петрівна.

  У фестивалі брали участь 12 колективів Вінницької області, м.Жмеринки та Жмеринського району. Тут окрім народного танцю були представлені хореографічні композиції патріотичного напрямку. Також у конкурсі взяли участь позаконкурсні хореографічні колективи, які проявили ініціативу виступити з хореографічними композиціями естрадного та бального танцю.

  Переможцями регіонального фестивалю-конкурсу народної хореографії пам’яті Віталія Григоровича Сокирка «Жмеринський калейдоскоп - 2016» стали:

І місце – Зразковий аматорський танцювальний колектив «Зернятко» Липовецького районного будинку культури, керівник Валентина Мельничук.

ІІ місце розділили: ансамбль народного танцю «Веселка» Барського районного центру дозвілля, керівник Михайло Доронін із Зразковим аматорським народним колективом «Жмеринчанка» Жмеринського районного будинку культури, керівник Анна Дембовська.

ІІІ місце розділили: дитячий танцювальний колектив «Росинка» Бершадської дитячої музичної школи, керівник Гузенко Вікторія і Хореографічна студія Анни Дембовської, керівник Анна Дембовська.

Гран – прі - Зразковий аматорський хореографічний колектив «Сузір’я» Жмеринського міського управління культури і туризму, керівник Олександр Веселовський.

  Здобутки колективів - переможців і праця керівників заслуговують на увагу та можуть бути прикладом для інших танцюристів та хореографів. Адже в наш час дуже важко втілювати ідеї та задуми в життя, організовувати дітей, навчити їх перенести на танцювальні рухи творчі думки, але професіоналом своєї справи вважається та людина, яка все це може здійснити.

  Т.Скрима, художній керівник РБК