День Перемоги для жмеринчан завжди був найвеличнішим святом та збирав значну масу людей, які в цей день йшли віддати данину безсмертному подвигу захисників Вітчизни в роки Другої світової війни, вклонитися перед могилами полеглих, вшанувати ветеранів.

  В урочистостях з нагоди свята взяли участь представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, трудових колективів, студентської та учнівської молоді, ветерани воєн та конфліктів, громадськість.

  Від влади району були присутні: голова районної державної адміністрації О.Легеза, голова районної ради В.Малярчук, перший заступник голови райдержадміністрації О.Монастирський, заступник голови райдержадміністрації О.Матвієнко.

  Урочистою ходою учасники зібрання рушили до пам’ятників тим, хто навіки прославив свої імена у боротьбі з фашистськими окупантами.

  Під час мітингу – реквієму хвилиною мовчання вшановано пам’ять полеглих воїнів, які знайшли спокій на жмеринській землі, наших земляків – захисників Вітчизни, всіх жертв страшної війни.

  Слова великої вдячності та глибокої шани линули на адресу ветеранів з уст міського голови А.Кушніра, голови райдержадміністрації О.Легези, побажання міцного здоров’я, активного довголіття, радості, добра, благополуччя і, головне, мирного неба над головою. Очільники міста та району також привітали з величним святом всіх жмеринчан.

  Від ветеранів слово мав А.Захарчук. Він поринув у спогади буремних років окупації України, ще раз нагадуючи усім значимість подвигу українського народу, який зумів вибороти перемогу та відбудувати країну.

  Вітання та слова подяки звучали з вуст Жмеринського військового комісара Т.Андрійчука.

  Віршованими рядками свою вдячність ветеранам за мирне небо над головою висловили представники студентської молоді.

  Завершився захід покладанням квітів до братської могили воїнів.

  В цей день повсюди до пам’ятників оборонцям нашої країни в роки Другої світової війни лягли гірлянди, вінки та квіти. Урочисті мітинги пройшли в усіх населених пунктах району, особлива увага була приділена ветеранам війни.