Запрошую Вас відвідати літературний музей Володимира Омеляновича Забаштанського, життєвий шлях якого – воістину подвиг, гідний наслідування, а його твори – вічне національне надбання.

  Володимир Омелянович – людина сильної волі і великої любові, людина, якій були притаманні найвищі чесноти: порядність і гідність, щирість і відвертість, виняткова працелюбність і принциповість, доброта і щирість душі, людина, котра стала уособленням мужності, незламності людського духу, величі щоденного творчого подвигу. Він був творцем духовних скарбів, взірцем глибокого розуміння характерів своїх літературних героїв. Це був високоповажний Майстер поезії правди, добра і щастя.

  За життя поета було видано близько двадцяти його високохудожніх книг і кожна – мов перлинка світиться на нашій літературній ниві. За свою чудову поезію наш земляк став лауреатом Республіканської молодіжної премії ім. Миколи Островського, літературної премії ім. Володимира Булаєнка, міжнародної премії Фундації родини Антоновичів (США), Всеукраїнської літературної премії ім. Євгена Гуцола, Національної премії України ім. Тараса Шевченка, премії ім. В. Свідзінського.

  Його сильна воля в подоланні труднощів і титанічна працездатність, терпіння і талант, активна життєва позиція і патріотизм дали підстави для нагородження поета орденом «За мужність» ІІІ ступеня, орденом Ярослава Мудрого, орденом «Знак пошани», Почесною Грамотою Верховної Ради України.

  З творчістю відомого на весь світ браїлівчанина, його життєвим шляхом, з долею його дружини, котра стала його очима, руками і музою, Ви зможете познайомитися в народному літературному музеї Володимира Забаштанського, котрий знаходиться в смт Браїлів по вул. Чайковського в приміщенні школи, яка носить його ім’я.

  Надія Слободенюк, завідувач музею