Українці, які звертаються за призначенням субсидій, декларуючи нульові доходи, відтепер мають стати на облік до центру зайнятості. Відповідне рішення про внесення низки змін в програму надання субсидій було ухвалено урядом на позачерговому засіданні у п’ятницю, повідомляє Урядовий портал.

  “Чимало українців працюють за кордоном, але при цьому звертаються за призначенням субсидій, декларуючи нульові доходи. Тепер тим, хто є дійсно безробітним, необхідно буде стати на облік до центру зайнятості.

  А тим людям працездатного віку, хто претендує на субсидію, але не реєструється як безробітний, бо насправді працює без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматом рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень”, - йдеться у повідомленні.

  В Мінсоцполітики переконані, таке рішення “стимулюватиме українців до офіційного працевлаштування, сприятиме детінізації та усуне соціальну несправедливість, коли субсидію насправді отримують люди з достатньо високими доходами”.

  Як повідомили у секретаріаті Кабміну, верифікація субсидіантів, яку розпочало міністерство фінансів, виявила ряд системних проблем із призначенням субсидій.