Саме економічна складова є основним критерієм, за яким має проходити об’єднання територіальних громад, громади мають бути спроможними та самодостатніми.

  На цьому наголошували заступник голови Жмеринської райдержадміністрації Юрій Колесник, голова районної ради Василь Малярчук і заступник керівника, начальник відділу організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації Людмила Слащук під час засідання робочої групи з питань забезпечення формування в районі спроможних територіальних громад шляхом об’єднання.

  Юрій Колесник зазначив, що метою сьогоднішнього зібрання є проведення консультацій з представниками спроможних громад та тих, які готові увійти до їх складу, заслуховування їхньої думок, які мають бути сформовані в одну пропозицію до перспективного плану формування територій громад області.

  Більш детально про завдання, які стояли перед учасниками сьогоднішнього зібрання, а також про те як проходить в районі процес підготовки до об’єднання інформувала Людмила Слащук.

  Нагадаємо, що до перспективного плану формування територій громад області від району попередньо було внесено проект щодо формування 6 об’єднаних спроможних територіальних громад – Браїлівської, Мартинівської, Северинівської, Станіславчицької, Кацмазівської та Могилівської.

  На чергове засідання робочої групи з даного питання запрошено очільників територіальних громад, які беруть участь у процесі об’єднання та заслухали думку кожного з них, інформацію про роботу, яку проведено в громадах і прийняте рішення.

  Свій погляд на ситуацію висловили члени робочої групи, зокрема, начальник управління економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації Катерина Цабак, начальники відділів освіти і охорони здоров’я Інна Цимбал та Олександр Ярмоленко.

  В ході дискусії озвучено багато різних версій розвитку подій та всі були єдині у рішенні - з метою вивчення змін до перспективного плану формування територій громад області на 2017 рік сільським та селищному головам за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, місцевих органів виконавчої влади необхідно провести детальний аналіз надходжень та витрат на утримання мережі закладів територіальної громади, враховуючи перспективи добровільного об’єднання територіальних громад.

  Від голови районної ради Василя Малярчука поступила пропозиція організувати найближчим часом поїздку до Хмельницької області, де відбувся процес об’єднання, для вивчення їхнього досвіду.

  Наразі, пропозиції про внесення змін до перспективного плану формування територій громад області район не надаватиме.