19 травня відбувся виїзний семінар працівників культури Жмеринського району на базі Кармалюківської сільської громади. Саме в цей день, коли в Україні та світі святкували День вишиванки, вдягнені у вишиті сорочки завітали вони на батьківщину народного героя Устима Кармалюка. Всіх учасників семінару радо зустрічав хлібом сіллю сільський голова М. І. Огородник.

  Перед початком роботи працівники культури вшанували пам'ять загиблих у Другий світовій війні, поклали квіти до пам'ятника легендарному Устиму Кармалюку та меморіальної пам'ятної дошки відомому краєзнавцю і фольклористу Володимиру Петровичу Вовкодаву.

  В фойє Будинку культури всі бажаючі мали змогу ознайомитися з виставкою творчості жителів села: картинами місцевого художника М. Гринишина, вишивками нитками та бісером кармалюківських майстринь.

  У роботі семінару прийняли участь працівники клубних, бібліотечних та музейних закладів району, начальник відділу культури та туризму Жмеринської райдержадміністрації Ю.О. Рубан, завідуюча відділом культурно-освітньої роботи та організації дозвілля Вінницького обласного центру народної творчості Г.В. Хоменська, завідуюча відділом обслуговування 5-9 класів Вінницької обласної бібліотеки для дітей ім. Франка О.М. Прокопович. Відкрив його роботу сільський голова М.І. Огородник, який ознайомив присутніх з життям Кармалюківської сільської громади.

  Начальник відділу культури та туризму Жмеринської райдержадміністрації Ю.О. Рубан розповів учасникам семінару про підсумки проведення комплексної перевірки закладів культури району та подякував за належну підготовку до неї.

  Для кожної з груп працівників культури було проведено екскурсії по музею села та до бібліотеки. А далі роботу семінару було продовжено згідно плану.

  Завершився семінар концертом за участю учнів місцевої школи та учасників художньої самодіяльності, лейтмотивом якого була любов до України.

  Л. Тупчій, провідний бібліограф-краєзнавець КЗ "Жмеринська ЦРБ"