Нещодавно Жмеринському міськрайонному суді проходив круглий стіл на тему: «Взаємодія системи безоплатної правової допомоги Вінницької області зі Жмеринським міськрайонним судом. Підвищення якості надання БВПД в рамках роботи офісу громадського захисника».

  Захід розпочався вступним словом голови Жмеринського міськрайонного суду Любові Сенько, яка ознайомила учасників круглого столу з реалізацією проекту «Електронний суд», яка забезпечує швидкий і зручний доступ громадян до інформації про рух судової справи, час і місце її розгляду, обмін процесуальними документами між судом та учасниками процесу із застосуванням електронного цифрового підпису. Голова суду розповіла, що скористатися системою «Електронний суд» може кожен, хто зареєстрований у системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу і має особистий електронний цифровий підпис.

  Директор Регіонального центру з надання БВПД у Вінницькій області Марина Лукіянова ознайомила присутніх з порядком реалізації права на безоплатну вторинну правову допомогу та залучення центрами БВПД захисника на виконання рішення суду. Після чого до слова запросили Володимира Білана, який ознайомив присутніх із функціями, покладеними на нього як на адвоката-наставника та повідомив, що адвокати, які надають допомогу за рахунок держави, постійно підвищують свій професійний рівень, аби відповідати стандартам якості надання БПД.

  Про особливості представництва у цивільних та адміністративних провадженнях розповідала директорка Вінницького місцевого центру з надання БВПД Лариса Пікановська, а начальник відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів Регіонального центру Олександр Сільніцький зосередив увагу присутніх на проблемних питаннях, які виникають у ході спілкування клієнтів з адвокатами, та можливих варіантів усунення таких непорозумінь.

  Голова Комісії з оцінювання якості, повноти та своєчасності надання адвокатами БПД, що діє при Раді адвокатів Вінницької області Наталя Коваль, говорила про можливість розгляду комісією листів суду щодо проведення перевірки якості надання безоплатної правової допомоги адвокатами.

  Учасники круглого столу обмінялися думками про те, як можна організувати якісну взаємодію між судом та системою безоплатної правової допомоги, аби громадяни могли швидко та без зайвих клопотів отримувати належні послуги.

  Захід підсумував заступник начальника слідчого відділу Жмеринського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Анатолій Рощепа, подякувавши учасникам за вдалу взаємодію та зокрема системі БПД за вчасне призначення адвокатів та постійну готовність до робочого діалогу.

  Як вдало зауважили учасники круглого столу, «…сьогоднішня зустріч - найкращий приклад взаємодії між регіональним та місцевим центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги, судом, прокуратурою, радою адвокатів, адвокатами-наставниками офісів громадського захисту, комісією з оцінювання якості, повноти і своєчасності надання БПД».

  Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області розташований за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, 82. Єдиний всеукраїнський телефонний номер 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).