Щороку 26 квітня ми відзначаємо чергову річницю найбільшої в світі техногенної катастрофи – аварії на Чорнобильській АЕС та віншуємо тих, хто в перших рядах став на захист світу від розповзання радіаційної небезпеки, вшановуємо світлу пам’ять тих, хто програв у двобої з мирним атомом.

  26 квітня 2018 року в залі засідань Жмеринської районної ради та райдержадміністрації відбувся міськрайонний захід, приурочений до 32-х роковин Чорнобильської катастрофи.

  Участь у заході взяли: керівник апарату районної державної адміністрації Т.Москальчук, заступник голови районної ради В.Бігас, заступник міського голови К.Тимунь, начальник організаційного відділу, депутат міської ради І.Попік, члени громадських організацій «Жмеринська організація інвалідів» «Союз Чорнобиль України», «Інваліди Чорнобиля» та «Комітет ветеранів ядерних випробовувань».

  У своїх виступах представники влади району та міста відзначили неоціненний внесок учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у справу спасіння людства від страшних наслідків дії радіації, низько схилили голови у скорботі за загиблими та померлими, віддали шану вдовам ліквідаторів. Бажали учасникам зібрання міцного здоров’я на багато літ, миру, злагоди та достатку.

  Від районної державної адміністрації, районної ради одноразову матеріальну допомогу отримали вдови учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

  Почесні грамоти виконкому міської ради, грошові винагороди вручено ліквідаторам, фінансову допомогу отримали вдови, постраждалі від аварії.

  Перед присутніми виступила голова громадської організації «Жмеринська організація інвалідів» «Союз Чорнобиль України» Г.Варлахова, вручила матеріальну допомогу членам організацій та вдовам.

  Офіційну частину заходу супроводжували виступи працівників та вихованців районного будинку культури, Станіславчицької музичної школи.

  Урочистою ходою зібрання рушило до пам’ятника жертвам Чорнобильської катастрофи. Тут відбувся мітинг-реквієм з покладанням вінків та квітів до пам’ятника героям Чорнобиля.

  Тематичні виступи підготували працівники та вихованці Жмеринського центру позашкільної роботи.