В с.Олександрівка на зборах-сходах громадян 24 квітня 2018 року про власні повноваження та роботу виконавчого комітету звітувала перед громадою в.о. сільського голови, секретар сільської ради С.Мазур.

  Участь у зборах взяли: голова Жмеринської райдержадміністрації, депутат обласної Ради О.Легеза, його перший заступник, депутат районної ради О.Монастирський, начальник відділу охорони здоров’я, депутат районної ради О.Ярмоленко, заступник начальника відділу у Жмеринському районі ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області А.Бесараба, головний спеціаліст управління соціального захисту населення І.Жарук, головний спеціаліст по роботі зі зверненнями громадян Л.Кондратюк, представник СО «Жмеринські електричні мережі» Р.Квітко, дільничний офіцер поліції М.Тіфанов, депутати сільської ради, представники сільськогосподарських підприємств, жителі громади.

  До складу ради входить 4 населених пункти: Олександрівка, Кудіївці, Шевченкове, Повал. В громаді проживає 2070 осіб, впродовж року одружилися 3 пари, народилося 14 дітей. Відійшли у вічність 28 односельців.

  С.Мазур інформувала, що рада є дотаційною, до сільського бюджету з районного надійшло в минулому році дотації та субвенції 1 637 918 грн., власні надходження склали 559 тис.грн.

  Видатки ради склали 2 208 604 грн. на: заробітну плату, оплату комунальних послуг, придбання канцелярських товарів, будівельних матеріалів, іграшок, килимів, побутової техніки в ДНЗ, харчування і підвіз дітей, придбання інших матеріалів, передплату періодичних видань.

  В 2017 році проведено капітальний ремонт будинку культури в с.Кудіївці, виготовлено технічну документацію на громадські пасовища. Частина коштів була спрямована на проведення врізки кудіївецького газогону в центральну мережу, технагляд та введення об’єкта в експлуатацію. Проводився благоустрій населених пунктів, упорядкування пам’ятників, сміттєзвалища, підсипання доріг, виготовлено технічну документацію на видалення дерев в парку, надавалася матеріальна допомога жителям громади.

  Допомогу надавали сільськогосподарські підприємства фінансову та технікою.

  Районом виділено 200 тис. грн.. на погашення кредиту, який громада брала на проведення газогону.

  Доповідачем також піднімалося питання державної підтримки розвитку тваринництва на селі, акцентувано увагу на дотриманні законодавства щодо поводження з побутовими відходами, тобто необхідності у сортуванні сміття. Обговорювали і питання об’єднання територіальних громад.

  Про створення комунгоспу, його мету, самооподаткування домогосподарств, наведення порядку на стадіоні говорив заступник сільського голови В.Смачний.

  Про свою роботу звітував дільничний офіцер поліції М.Тіфанов. Зупинився на питаннях відповідальності за порушення благоустрою. Відповідав на запитання.

  Жителів громади турбує стан навколишнього середовища через обробку садових дерев гербіцидами, результати розслідування крадіжок.

  С.Мазур акцентувала увагу громади на проблемі питної води та потребу у спорудженні водогону.

  В.Смачний довів до відома жителів громади орієнтовну вартість виготовлення проектно-кошторисної документації, 1 км водогону та точки вводу. Озвучив ще одну проблему громади – аварійні електроопори, яких налічується 114 штук.

  О.Легеза у своєму виступі подякував за запрошення на збори-сходи, зазначив, що метою приїзду є ознайомлення з проблемами громади та вишукання шляхів для сприяння їх вирішенню. Поінформував про ситуацію із аварійними електроопорами та перспективу отримати на розвиток громад 2,5 млн. грн.. з державного бюджету, які будуть спрямовані на придбання опор.

  Р.Квітко відповів на інші запитання стосовно електропостачання.

  Поставали питання про вуличне освітлення, роботу на території ради підприємства з випалювання деревного вугілля.

  Перед громадою виступив О.Монастирський. Він надав інформацію про результати завершення районом минулого року, пріоритетні напрямки, на які спрямовувалися кошти, залучення додаткових коштів на реалізацію ряду проектів в громадах. А також проаналізував участь району у житті Олександрівської громади впродовж останніх 3 років.

  Виступив перед жителями Олександрівки представник ТОВ «Агро Шаргород».

  Голова райдержадміністрації запевнив громаду у підтримці, закликав до активних дій у напрямку спорудження водогону. Надав інформацію про державну програму відновлення доріг, що заплановано зробити в районі. Повідомив про надання дозволу району проводити конкурс перевізників, що дасть змогу покращити якість пасажирських перевезень та врахувати побажання мешканців громад.

  О.Ярмоленко висловив думку щодо потреби у водогоні, через велику забрудненість колодязів тими ж ядохімікатами, які масово використовуються садоводами в громаді, своє бачення врегулювання питання обробітку дерев, а також довів до відома присутніх інформацію про реалізацію медичної реформи, вибір сімейного лікаря, забезпечення роботи медичних закладів, державне медичне страхування, програму «Доступні ліки», роботу швидкої медичної допомоги. Відповів на інші запитання.