21 квітня 2018 року у Жмеринці відбулося відкриття Комунальної установи Жмеринської міської ради «ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР». Перша леді країни Марина Порошенко, голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник, голова райдержадміністрації Олег Легеза, голова районної ради Василь Малярчук та чимало почесних гостей взяли участь в події, яка стала для Жмеринщини найочікуванішою.

  На урочистому відкритті міський голова Анатолій Кушнір та начальник управління освіти Аліна Твердохліб продемонстрували усім запрошеним новий освітній заклад та подякували, що саме завдяки децентралізації, яку ініціював Президент України Петро Порошенко, вдається реконструювати школи і дитячі садочки, будувати нові дороги і ремонтувати басейн, створювати освітнє середовище для особливих діток.

  За ініціативи Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації» по всій країні з кожним днем зростає кількість Інклюзивно-ресурсних центів, які надають освітні послуги, використовуючи світові методики. Освітній центр у Жмеринці оснащено кімнатами для індивідуальної та групової роботи логопеда, практичного психолога, дефектолога.

  Облаштовано кімнату лікувальної фізкультури та кімнату засідань фахівців. Кожен кабінет – із сучасним обладнанням та методично-дидактичними матеріалами. Зона корекції звуковимови, оснащена дзеркалами, партами, магнітною маркетною дошкою, наборами для артикуляційної гімнастики, матеріали для обстеження мовлення дітей, ігрове забезпечення логопедичних занять, хол із пересувними меблями та розвиваючими іграми, інтерактивна дошка, гімнастична стінка, гімнастичний мат та індивідуальні каремати, кулькові масажери для стоп, спортивний інвентар, пісочна терапія – основні зони комплексної терапії.

  Саме у цих комфортних умовах по вул. Училищна, 9 жмеринчани віком від 2 до 18 років, які мають особливі потреби та діти з інвалідністю, матимуть змогу безкоштовно отримувати фахову допомогу від спеціалістів. Відкриття даного центру стало можливим завдяки фінансуванню з міського бюджету та державної субвенції.

  За матеріалами щотижневого інформаційного видання «Жмеринської газета»