19 квітня 2018 року у залі засідань райради і райдержадміністрації відбувся семінар голів первинних ветеранських організацій району. Присвячувався він поточним завданням громадських активістів і мав тісний стосунок до загальних проблем життя громади.

  Присутній на семінарі голова райдержадміністрації Олег Легеза привітав присутніх із весною, підбадьорив констатацію факту, що Жмеринська районна ветеранська організація — одна з найкращих в області. А у відповідь почув від Анатолія Паламарчука слова вдячності за підтримку.

  На таких заходах завжди присутні представники соціальних служб. Цього разу ними були головний лікар КУ «Жмеринський РМЦ ПМСД» О.І. Калінський та начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Жмеринського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області Альона Павловська. Вона у відповідь на запитання із залу підтвердила інформацію про введення із першого квітня автоматичного перерахунку пенсій для працюючих пенсіонерів — він проводитиметься раз на два роки, і те, що мінімальна пенсія, за законом, тепер повинна бути не нижчою, ніж 40% від мінімальної заробітної плати.

  Олегу Ігоровичу довелось значно довше стояти перед залом: спочатку він розповів про особливості медичної реформи, що триває, а потім повинен був відповісти на безліч запитань. Зокрема, щодо укладення декларацій із сімейними лікарями, Олег Ігорович зауважив, що процес цей в принципі не обмежений, але зволікати не варто — з огляду на ліміт пацієнтів, який закріплюються за кожним лікарем. При бажанні можна укласти декларацію з іншим лікарем, в цьому разі попередня декларація втрачає силу. Невідкладну допомогу зобов’язаний буде надавати кожен лікар. Нині вирішується питання із зміною маршрутів у районі, аби легше було діставатись до свого лікаря...

  А тепер власне по порядку денному наради. Голова ради районної ветеранської організації А.Г.Паламарчук проінформував присутніх про зміни в штаті голові первинних організацій, загострив увагу колег на питанні підготовки і участі в святкуванні Дня перемоги, наголосив на потребі принципово поставитись до передплати на друковані засоби масової інформації, передусім місцевої газети, на друге півріччя нинішнього року. А основну частину семінару склала розмова про волонтерську роботу. Зал дуже уважно слухав виступи керівника волонтерського центру, що діє з минулого року при районній організації ветеранів А.П.Шпіганєвича, його заступника В.В.Войтович, які доповнював А.Г.Паламарчук. Ось деякі моменти із сказаного і почутого. Тільки побувавши самому на сході України, де зараз точиться війна, можна скласти справжню ціну нашого мирного життя тут. Розбиті будинки, посічені кулями дерева, незасіяні поля... Це лиш окремі картинки того, що кидається у вічі. Триває війна, переважно снайперська, яка постійно вириває з життя чиїхось батьків, братів, чоловіків. Постійна небезпека, примітивний побут... Так, забезпеченість наших хлопців поліпшилась. Але їм завжди бракувало і бракує домашнього: і продуктів, і тепла, а ще більше — людської уваги. За цих умов допомога волонтерів має величезну вагу. І чим більше людей долучатиметься до волонтерства, тим легше буде формувати вантажі для оборонців, тим частіше можна буде їх відвідувати, тим тіснішим буде зв’язок передової і тилу... Мова про громадянську позицію кожного.

  Актуальним є не забувати і про тих, хто повернувся з фронту — вони потребують всілякої підтримки задля адаптації до мирного життя.

  Анатолій Григорович висловив через громадських активістів вдячність окремим колективам, керівникам, територіальним громадам за їхню участь у волонтерській діяльності.

  Зал вшанував хвилиною мовчання загиблих на сході країни воїнів-наших земляків і голів первинних ветеранських організацій, що пішли з життя...

  А. РАЙЧУК