Усе найкраще, що є на землі починається з сім’ї. «З родини йде життя людини» - говорить народна мудрість. На жаль, не всім дароване таке щастя. 20 вихованців Жмеринського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей, це діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, сім’ї яких опинилися в складних життєвих обставинах. Саме тому вони більше всіх потребують батьківського тепла, допомоги, підготуватися до життя у нових сім’ях чи повернутися у біологічні родини. Допомагають їм у цьому висококваліфіковані працівники центру, а тепер до цієї справи долучився Жмеринський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  Соціальна робота – це мистецтво налагоджувати зв’язки між людьми. Тому фахівці соціальної роботи центру прокладають місточки до дитячих сердець, намагаються створювати умови для адаптації таких дітей у соціальному середовищі, максимально нейтралізувати той негативний досвід, який вони набули в умовах минулого оточення, здійснюючи профілактично-просвітницьку роботу.

  Проведений 17 травня 2016 року фахівцями соціальної роботи захід на тему «Здоров’я - найбільша цінність життя» був спрямований на формування комплексу знань та навичок відповідальної поведінки щодо власного здоров’я, на пропаганду здорового способу життя, профілактику шкідливих звичок. Форма проведення – тренінг. Діти із задоволенням приймали участь у обговоренні питань, у створенні «моделі здоров’я», у складанні «10 заповідей здоров’я». Атмосфера відкритості, уваги, розуміння змусила дітей відчути себе значимими, займати активну життєву позицію, бути впевненими в собі, адже кожен із них має свої мрії, таланти, якими, можливо, в майбутньому здивує світ.

  Жмеринський РЦ СССДМ фахівець із соціальної роботи Н.Підгаєць