Звіту Біликовецького сільського голови О.Цвеня в с.Мартинівка під час зборів-сходів громадян, які відбулися 16 квітня 2018 року, передувала концертна програма, підготовлена учнівськими творчими колективами та працівниками культури громади.

  Участь у заході взяли: голова Жмеринської райдержадміністрації, депутат обласної Ради О.Легеза, його заступник О.Матвієнко, начальник відділу охорони здоров’я, депутат районної ради О.Ярмоленко, заступник начальника відділу у Жмеринському районі ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області А.Бесараба, головний спеціаліст по роботі зі зверненнями громадян Л.Кондратюк, головний спеціаліст управління соціального захисту населення І.Жарук, дільничний офіцер поліції О.Трач, представник СО «Жмеринські ЕМ» Р.Квітко, депутати сільської ради, жителі села.

  У своїй доповіді очільник громади О.Цвень довів до відома присутніх інформацію про виконання своїх повноважень та роботу виконавчого комітету сільської ради в 2017 році.

  На даний час в Біликовецькій громаді проживає 1358 чоловік, в т.ч. в Мартинівці 673 особи. Народилося в 2017 році 12 дітей, нажаль, померло 29 чол. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих.

  На території ради функціонують: Мартинівська ЗОШ І-ІІІ ст., Біликовецька ЗОШ І ст. – дошкільний навчальний заклад, 3 бібліотеки, 2 будинки культури, 2 ФАПи, Мартинівська амбулаторія ЗПСМ, дитячий садок, Мартинівський спиртзавод, 4 сільськогосподарські підприємства, 2 фермерські та 1 кооператив. Основним джерелом надходжень є спиртзавод.

  Бюджет 2017 року виконано на 100, 4 %.

  Сума дотаційних коштів склала 2 682 832 грн.

  В минулому році створено громадське пасовище, на яке виготовляється документація.

  Від оренди землі сільськогосподарськими підприємствами до бюджету сільської ради надійшло 1 146 530 грн. В повному обсязі орендарі розрахувалися за земельні паї.

  Впродовж року кошти спрямовувалися на забезпечення життєдіяльності громади, зокрема, на субвенцію для утримання ФАПу, виготовлення огорожі для амбулаторії, придбання необхідних матеріалів НВК, оплату електроенергії і природнього газу, поточний ремонт ДНЗ та придбання інвентарю, а також завдяки спонсорській допомозі – насоса та пральної машини. Завдяки інвесторам діти отримали новорічні подарунки.

  В минулому році із залученням сільгоспвиробників проводився ямковий ремонт доріг.

  Сільською радою в 2017 році проводився благоустрій населених пунктів, ремонт пам’ятників, впорядкування кладовищ, побілка дерев,бордюрів.

  Впродовж року жителі громади отримували матеріальну допомогу до свят, на оздоровлення, поховання.

  8 учасникам АТО в 2017 році виділено 8 га землі для ведення особистого селянського господарства.

  В минулому році виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення вуличного освітлення в населених пунктах.

  В 2018 році заплановано провести роботи з ремонту пральні та заміни опалювального котла в Мартинівському ДНЗ. Уже виготовлено проектно-кошторисну документацію, подано заявку на 15 обласний конкурс проектів розвитку. Розроблено належні документи та заявлено на конкурс проект заміни решти вікон у Мартинівській ЗОШ І-ІІІ ст..

  Серед проблемних питань - ремонт доріг, закладів культури.

  О.Цвень зробив жителям громади зауваження з приводу недотримання чистоти та порядку.

  Мартинівські жителі піднімали питання взяття на баланс сільської ради будинку культури спиртового заводу, заміни покриття двору дитячого садочку, вивезення сміття та організації прибирання території села, спорудження стадіону, транспортного забезпечення.

  О.Трач нагадав місцевим жителям про відповідальність за порушення благоустрою, інформував про проходження операції «Нерест», застеріг від прояву різного виду шахрайств, розповів про роботу груп швидкого реагування, наголошував на необхідності виготовлення табличок з назвами вулиць та нумерацією будинків. Закликав до обережності та запобігання виникненню пожеж під час прибирання присадибних ділянок і відпочинку.

  Підняті питання коментував голова райдержадміністрації О.Легеза, зокрема, зупинився на питанні ремонту доріг та відзначив його як першочергове завдання. Запевнив у сприянні вирішенню інших проблем, інформував про надане району право проводити конкурс перевізників, що значно покращить стан пасажирських перевезень. Говорив про створення опорних шкіл, однією з яких буде Мартинівська ЗОШ І-ІІІ ст.., завдяки чому можливе вирішення питання будівництва стадіону.

  Своє бачення вирішення ряду проблем в громаді висловив начальник відділу охорони здоров’я, депутат районної ради О.Ярмоленко.

  Заступник голови райдержадміністрації О.Матвієнко інформував про проведену роботу для вирішення проблем громади, більш детально зупинився на питанні поводження з твердими побутовими відходами.