Біликовецький сільський голова О.Цвень продовжує звітувати перед громадою про особисті повноваження та роботу виконавчого комітету сільської ради в 2017 році. В с.Лопатинці збори-сходи громадян відбулися 16 квітня 2018 року за участю: голови Жмеринської райдержадміністрації, депутата обласної Ради О.Легези, його заступника О.Матвієнка, начальника відділу охорони здоров’я, депутата районної ради О.Ярмоленка, заступника начальника відділу у Жмеринському районі ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області А.Бесараби, головного спеціаліста по роботі зі зверненнями громадян Л.Кондратюк, головного спеціаліста управління соціального захисту населення І.Жарук, дільничного офіцера поліції О.Трача, представника СО «Жмеринські ЕМ» Р.Квітка, депутатів сільської ради, жителів села.

  В доповіді про підсумки соціально-економічного розвитку громади сільський голова О.Цвень поінформував, що в раді проживає 1358 чоловік, в Лопатинцях 268 чол. Народилося в 2017 році 12 дітей, нажаль, померло 29 чол. Пам’ять померлих вшановано хвилиною мовчання.

  На території ради функціонують: Мартинівська ЗОШ І-ІІІ ст., Біликовецька ЗОШ І ст. – дошкільний навчальний заклад, 3 бібліотеки, 2 будинки культури, 2 ФАПи, Мартинівська амбулаторія ЗПСМ, дитячий садок, Мартинівський спиртзавод, 4 сільськогосподарські підприємства, 2 фермерські та 1 кооператив.

  Бюджет 2017 року виконано на 100, 4 %.

  Сума дотаційних коштів склала 2 682 832 грн.

  В минулому році створено громадське пасовище, на яке виготовляється документація.

  Від оренди землі сільськогосподарськими підприємствами до бюджету сільської ради надійшло 1 146 530 грн. В повному обсязі орендарі розрахувалися за земельні паї.

  Впродовж року кошти спрямовувалися на забезпечення життєдіяльності громади, зокрема, на субвенцію для утримання ФАПу, виготовлення огорожі для амбулаторії, придбання необхідних матеріалів НВК, оплату електроенергії і природнього газу, поточний ремонт ДНЗ та придбання інвентарю, а також завдяки спонсорській допомозі – насоса та пральної машини. Завдяки інвесторам діти отримали новорічні подарунки.

  В минулому році із залученням сільгоспвиробників проводився ямковий ремонт доріг. Сільською радою в 2017 році проводився благоустрій населених пунктів, ремонт пам’ятників, впорядкування кладовищ, побілка дерев, бордюрів. Впродовж року жителі громади отримували матеріальну допомогу до свят, на оздоровлення, поховання.

  8 учасникам АТО в 2017 році виділено 8 га землі для ведення особистого селянського господарства.

  В минулому році виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення вуличного освітлення в населених пунктах. В 2018 році заплановано провести роботи з ремонту пральні та заміни опалювального котла в Мартинівському ДНЗ. Уже виготовлено проектно-кошторисну документацію, подано заявку на 15 обласний конкурс проектів розвитку. Розроблено належні документи та заявлено на конкурс проект заміни решти вікон у Мартинівській ЗОШ І-ІІІ ст..

  Серед проблемних питань - ремонт доріг та будинку культури с.Лопатинці.

  В ході обговорення доповіді жителі громади піднімали питання ремонту доріг, заміни трансформатора та аварійних електроопор, перепадів напруги, обрізки дерев, вибору сімейного лікаря, спорудження водогону та ремонту клубу.

  О.Трач інформував громаду про роботу груп швидкого реагування, наголошував на необхідності виготовлення табличок з назвами вулиць та нумерацією будинків. Говорив про благоустрій, прибирання прибудинкових територій. Закликав до пильності під час здійснення покупок через мережу Інтернет, застеріг від інших видів шахрайств.

  О.Легеза під час свого виступу подякував за надану можливість спілкуватися з громадою, відзначив постійне спілкування з очільником сільської ради, а також відповів на ряд запитань, які цікавили жителів села та взяв до уваги прохання про допомогу у спорудженні водогону та ремонті клубу.

  Сільський голова від імені громади висловив подяку очільнику району за сприяння виділенню громаді додаткових 450 тис. грн.. на водогін.

  На запитання мешканців села відповідали профільні спеціалісти.