Спільне засідання колегії відділу у справах молоді та спорту Жмеринської райдержадміністрації, президії районної організації ВФСТ «Колос» відбулося 12 березня 2018 року за участю першого заступника голови райдержадміністрації О.Монастирського, заступника голови районної ради В.Бігаса, заступників голови ради обласної організації ВФСТ «Колос» В.Мохника та С.Коновалової, працівників спортивної галузі району, ветеранів спорту, очільників територіальних громад.

  Доповідав про підсумки фізкультурно-масової, оздоровчої, спортивної роботи району за 2017 рік та завдання на 2018 рік начальник відділу у справах молоді і спорту, голова ради районної організації ВФСТ «Колос» В.Марчук. Зокрема, інформував, про те що в 2017 році робота була спрямована на стабілізацію та покращення стану фізкультурно-оздоровчої, спортивно-масової роботи в районі. На виконання районної цільової комплексної програми «Розвиток фізичної культури та спорту у Жмеринському районі на період 2017 – 2022 років» в 2017 році до занять фізичного культурою, спортом залучено понад 6 тисяч жителів. В районі працює 54 фізкультурних працівника, 9 з них тренери районної ДЮСШ, де займаються 336 дітей, що складає понад 11% від загальної кількості учнівської молоді. На спортивно – масові заходи спрямовано 1,5 млн. грн., в тому числі і спонсорських коштів.В районі нараховується 22 спортивних зали, 16 футбольних полів, 85 спортивних майданчиків, 20 приміщень для фізкультурно-оздоровчих змагань.

  Відділом у справах молоді та спорту, районною організацією ВФСТ «Колос» протягом року проведено 136 спортивно-масових заходів, у яких взяли участь понад 6 тисяч фізкультурників, в тому числі в сільських спортивних іграх понад 2 тисячі спортсменів із 23 територіальних громад та ОСТГ.

  Особливо успішно виступили фізкультурники Браїлівської селищної ради Северинівської ОСТГ, Станіславчицької і Демидівської сільських рад.

  Добре пройшли змагання районних сільських молодіжних спортивних ігор, в яких взяли участь середні школи району та Браїлівський технічний ліцей, Чернятинський аграрний коледж. Переможцями стали юні спортсмени Чернятинської ЗОШ І-ІІІ ст., Чернятинський коледж, Браїлівська ЗОШ I-III ст..посіли, відповідно, друге та третє місця.

  Збірні команди району взяли активну участь в обласних та Всеукраїнських змаганнях з олімпійських та не олімпійських видів спорту, де за підсумками обласного рейтингу вибороли третє місце серед районів другої групи. В обласних сільських спортивних іграх серед сільських рад район посів 3 місце, Браїлівська селищна рада - 1 місце. А в обласному рейтингу серед сільських районів Вінниччини ВФСТ «Колос» район зайняв друге місце.

  У Всеукраїнських сільських спортивних іграх 2017 у Ворохті спортсмени Жмеринщини, команда Браїлівської селищної ради, посіли загальне 7 місце із 24 команд України.

  Високий рівень в обласних змаганнях показують наші дзюдоїсти і сумоїсти. Вихованець тренера Вознюка Р.Р. Мазуренко Володимир посів 2 місце у Чемпіонаті Світу та Європи, став чемпіоном України, виконав норму майстра спорту України з гирьового спорту.

  Дитячі футбольні команди посіли другі місця в обласних змаганнях «Золотий колосок» у всіх трьох вікових групах.

  Впродовж 2017 року підготовлено 1 майстра спорту України, 2 кандидати в майстри спорту України, 12 спортсменів 1-го розряду, понад 90 спортсменів масових розрядів, 3 спортсмени взяли участь у Всеукраїнських, Європейських, Світових змаганнях в складі збірної команди області та України.

  Активно брали участь у спортивному житті ветерани спортивного руху району.

  Під час обговорення доповіді слово мали: тренер РДЮСШ Ю.Кочмарюк, Браїлівський селищний голова В.Резедент, голова ради ветеранів спорту П.Бойцун. Обговорювали здобутки спортсменів та фізкультурників району, проблеми, перспективи подальшого розвитку спортивної галузі.

  В.Мохник підготував аналітичну довідку щодо досягнень району впродовж багатьох років. Так, в 2012 році Северинівська громада була кращим спортивним селом України, з 2013 по 2016 роки вона ставала першою в обласних сільських спортивних іграх, в 2017 році їх місце в області зайняла Браїлівська команда, а на Всеукраїнських змаганнях виборола 7 місце. Також В.Мохник відзначив вагомий особистий внесок В.Марчука у спортивні здобутки, закликав керівництво району прийняти мудре рішення у зв’язку з проведенням реорганізації структури райдержадміністрації.

  О.Монастирський під час свого виступу запевнив, що проведені зміни у структурі органу не вплинуть на результати спортивно-масової роботи. Коментував підняті питання іншими виступаючими, а також дякував усім працівникам галузі, спортсменам, фізкультурникам та ветеранам спорту за високі досягнення.

  Одностайним рішенням учасників зібрання роботу відділу та спортивного товариства визнано задовільною.

  Внесено зміни до Положення про РО ВФСТ «Колос». Відтепер вона реєструватиметься як місцева громадська організація ВФСТ «Колос».

  Свої вітання усім поціновувачам спорту висловив В.Бігас, відзначив важливість фізичної культури та спорту для зростання здорового молодого покоління, подякував усім за відмінну роботу.

  Колегією визначено пріоритетні напрямки діяльності в поточному році. Серед них: спорудження спорткомплексу в смт.Браїлів, капітальний ремонт спорткомплексу в с.Станіславчик, розвиток футболу та посилення роботи у напрямку національно-патріотичного виховання молоді, вирішення кадрових питань, проведення спортивно-масових заходів, в т.ч. спортивних ігор «Дружба районів», приурочених 95-й річниці створення Жмеринського району, а також участь збірних команд району в обласних та Всеукраїнських іграх, різноманітних чемпіонатах.

  За активну участь в організації і розвитку фізкультурно-масової, спортивної роботи на теренах Жмеринщини, підготовку спортсменів високого рівня, виховання молоді у національно патріотичному спрямуванні, любові до фізичної культури, спорту, а також багаторічну працю у цій галузі нагороджено медаллю «За розвиток Українського спорту» ветеранів спорту, очільників територіальних громад та В.Марчука.

  За підсумками районних змагань кубки, грамоти районної державної адміністрації та районної ради, грошові винагороди та подарунки отримали команди територіальних громад, навчальних закладів, ветерани спорту, очільники територіальних громад, тренери, вчителі фізичного виховання, інструктори-методисти та кращі спортсмени.