Управлінням економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури районної державної адміністрації підготовлено та подано на розгляд чергової сесії районної ради проект Програми енергозбереження для населення та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) Жмеринського району на 2016 – 2019 роки. Програма є спеціалізованою та орієнтованою на підвищення ефективності і зменшення обсягів використання енергетичних ресурсів населенням та членами ОСББ та передбачає реалізацію комплексу заходів із термомодернізації будівель та альтернативного енергозабезпечення.

  Крім того селищному та сільським радам району направлено листи від 10.07.2015 року № 01-38/1674 з рекомендацією розробити проекти місцевих програм для населення та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) для подальшого затвердження їх на сесіях сільських та селищної рад.

  Стосовно проведення роз’яснювальної роботи про дії уряду, які спрямовані на державну фінансову підтримку приватних осіб, ОСББ,ЖБК у здійсненні заходів з підвищення енергоефективності та енергозбереження, дане питання не входить до компетенції управління. Широку інформаційно-роз’яснювальну кампанію в усіх регіонах України з метою популяризації механізмів державної підтримки на утеплення проводить Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України шляхом організації регіональних семінарів енергоефективного партнерства. Даний семінар був організований і проведений 28 серпня 2015 року у Жмеринському районі, де участь взяли загалом понад 100 учасників від територіальних громад району в тому числі сільські та селищний голови.

  Катерина ЦАБАК, начальник управління економічного розвитку,
  торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації