Про це зазначив голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, даючи коментарі журналістам по завершенню урядової наради «Децентралізація та регіональний розвиток», яка пройшла у Вінниці 5 квітня.

  За словами Валерія Коровія, проведення такого рівня заходу саме у Вінниці є визнанням того, що заходи, які здійснюються на Вінниччині та в нашому обласному центрі в рамках децентралізації мають позитивний результат та визнаються на вищому державному рівні.

  «Аналізуючи три основи, на яких базується процес децентралізації - це бюджетна децентралізація, процес об’єднання територіальних громад та адміністративна децентралізація, я переконаний, що Вінниччина є абсолютним лідером в системі трансформації надання адміністративних послуг» - переконаний Валерій Коровій, - «Вінничани вже звикли отримувати необхідні адміністративні послуги у прозорих офісах, які вже не один рік діють у нас. І дуже добре, що на сьогодні в області вже 57% всіх адміністративних послуг, що надаються в державі, можна отримати в ЦНАПах, а в місті Вінниці це вже 98%».

  Акцентував увагу очільник області і на важливості питання формування бюджетів розвитку, оскільки це потужна підтримка бюджетної децентралізації , яка є стимулом розвитку ОТГ. І знову ж Вінниччина тут виступає одним з лідерів в Україні по виконанню та зростанню доходів до місцевих бюджетів.

  «За перший квартал поточного року динаміка зростання доходів в Україні склала +23%, а у Вінницькій області ця цифра становить +37%. І це, в першу чергу, результат детінізації цілого ряду доходів», - підкреслив Валерій Коровій.

  Очільник області висловив переконання, що на Вінниччині до кінця 2019 року має бути сформовано 70% ОТГ. « І це стане тією критичною масою, за якою відбудеться повне об’єднання громад. Але все ж таки той, хто піде перший, матиме переваги, адже всі інші змушені будуть підтягуватись до вже існуючих ОТГ. Вкотре наголошую, ОТГ – це інструмент вирішення питань та проблем громади: освітлення, ремонт доріг, будівництво дитячих площадок - все те, що створює комфортні умови для проживання на даній території. Але є ще один дуже важливий момент – це можливість залучення на територію ОТГ інвесторів», - відмітив Валерій Коровій.

  Загалом голова Вінницької ОДА переконаний, що нарада яка відбулася у Вінниці – це не проста нарада, це площадка та дуже серйозне середовище обміну думками. «Спостерігаю наскільки активно люди спілкуються: голови ОДА, ОТГ, урядовці, команда Президента. Все це створює неймовірно продуктивну атмосферу, і я переконаний, що матиме позитивні наслідки».