Президент Петро Порошенко на розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку під час робочої поїздки до Вінницької області наголосив на значному збільшенні бюджетів місцевих громад і розширенні їх можливостей для розвитку.

  За його словами, бюджетні показники якщо порівняти 2013-2014 роки і 2018 рік переконливо свідчать самі за себе. «У своїх доповідях на Раді регіонального розвитку, в інших виступах, я неодноразово оперував різними статистичними свідченнями на користь реформи місцевого самоврядування. Лише за січень-лютий 2018 року порівняно з двома першими місяцями 2017 року приріст загального фонду місцевих бюджетів склав 21,3% - і така тенденція триває четвертий рік поспіль. Минулого року ці доходи зросли на понад 30%», - зазначив він.

  За словами Президента, також прийнято рішення збільшити Фонд регіонального розвитку у порівнянні з попередніми роком з трьох з половиною до шести мільярдів.

  «За 26 років про таке ніхто і мріяти не смів», - сказав Петро Порошенко. Він згадав, що в часи, коли очолював бюджетний комітет Верховної Ради, частка місцевих бюджетів в загальному бюджеті держави складала лише 30-35% і «вважалося, що це вже потужний рух вперед».

  Глава держави зазначив, що вперше в історії України, якщо брати трансферти - понад 50% зведеного бюджету належить місцевим бюджетам. «І сьогодні разом з грошима приходить відповідальність. Якщо понад половину грошей держава віддає місцевим бюджетам, то і громади вправі спитати - що і як якісно змінюється в державі? В цьому був сенс децентралізації: не треба їхати й питати до Києва, треба спитати своїх міських голів, своїх місцевих депутатів», - підкреслив Президент.

  «Бо 51% - різке зростання місцевих бюджетів», - сказав Глава держави.

  Він зауважив, що до початку наради спілкувався із міським головою Вінниці Сергієм Моргуновим, який повідомив про бюджет розвитку міста, що збільшився з 50 млн грн у 2013 році до 1 млрд 13 млн у 2018 році.

  «Це абсолютно рішучі кроки, які підтверджують наш напрямок на децентралізацію», - сказав Петро Порошенко.

  Петро Порошенко також підкреслив, що в умовах війни зробити такі глибинні зміни у співвідношенні державного і місцевого бюджетів – це справжня революція. Він зауважив, що йому час від часу пропонують переглянути пропорцію і повернути частину коштів у розпорядження центру. «Я не пристану на таку пропозицію, бо вважаю її неправильною», - зауважив Президент.

  Водночас, він зауважив, що проблема неефективного витрачання коштів існує: «Для деяких громад несподіваний грошопад виявився неначе стихійним лихом».

  Глава держави висловив сподівання, що учасники наради обміняються досвідом, як із користю для місцевих громад розпоряджатися тими можливостями, які дає децентралізація. «Адже у кожному регіоні є зримі успішні приклади змін, приклади примножених талантів. Наприклад, у сфері освіти за минулий рік створили 27 тисяч додаткових місць у дитячих садках і збудували 21 школу, провели сотні модернізацій і капітальних ремонтів», - наголосив Президент, зауваживши, що процес реформи місцевого самоврядування та децентралізації ще далекий від завершення.