В Жмеринській районній державній адміністрації 4 квітня 2018 року відбулася нарада з секретарями селищної, сільських рад з питань захисту прав дитини за участю першого заступника голови райдержадміністрації О.Монастирського.

  Олександр Іванович розпочинаючи нараду зазначив мету зібрання, важливість питань, які винесено на розгляд, а також озвучив порядок денний.

  Про організацію роботи органів опіки та піклування виконавчих комітетів селищної, сільських рад, об’єднаних територіальних громад у сфері захисту прав дітей інформувала начальник служби у справах дітей Н.Довгополюк.

  Зокрема, відзначила ряд змін у законодавстві, що регламентують їх роботу та дала роз’яснення у відповідності до повноважень даних органів. Детально зупинилася на положеннях Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки.

  Головний спеціаліст служби С.Голуб висвітлювала питання про захист житлових та майнових прав дітей та умови надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа. А також про виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, запобігання та протидію домашньому насильству.

  Начальник районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Р.Осіпчук вів мову про активізацію роботи опікунських рад місцевого самоврядування та сімейні форми влаштування дітей. В даному контексті говорив про етапи реформування системи виховання дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування і проблеми, які стоять на шляху їх реалізації.