Урізноманітнення варіантів організації навчального простору в класі, використання мобільних робочих місць, які легко трансформувати для групової роботи – таку ідею закладено у Концепції НУШ ( Нової української школи).

  В районі активно відбувається процес навчання вчителів початкових класів, які з 1 вересня 2018 року будуть працювати з першокласниками в умовах Нової української школи.

  29-30 березня на базі Браїлівської ЗОШ І-ІІ ст. було проведено тренінг «Гра по-новому, навчання по-іншому в освітньому просторі Нової української школи». У тренінгу прийняли участь 33 учителів початкових класів з усіх закладів освіти району.

  У ході тренінгу педагоги з тренером Оксаною Слушною відпрацьовували практичні навики ефективного використання наборів LEGO в навчанні дітей.

  Кожен з учасників побував у цікавому середовищі дитячої гри, із захопленням працював в групах за методикою компетентнісного навчання «Шість цеглинок». Учителі ознайомились з проектною діяльністю, оцінили великий освітній потенціал гри з LEGO для учнів початкової школи. Адже система розвивальних ігор з цеглинками сприяє розвитку візуальної пам’яті, дрібної моторики рук, фантазії та уяви, уміння творчо й критично мислити. Робота з конструкторами допоможе вчителямвпроваджувати в освітній процес ігрові та діяльнісні методи навчання,опановувати матеріал інтерактивно, цікаво та наочно, розвивати уміння та навички, що забезпечать у майбутньому здатність особистості успішно навчатися.

  Відповідно до підписаного меморандуму взаємодії між Міністерством освіти і науки України та корпорацією the LEGO Foundation усі перші класи в Україні, що навчатимуться з 1 вересня 2018 року, безкоштовно отримають набори LEGO. Це один із наймасштабніших проектів The LEGO Foundation, метою якого є - підтримати зміни, які відбуваються в початковій школі в межах реформи освіти.

  По завершенню тренінгу було запропоновано корисні посилання (офіційні сайти, освітні платформи, спільноти) для використання вчителями в подальшій роботі.

  Учасники тренінгу переконались, що набори LEGO стануть цікавим і необхідним інструментом для навчання в Новій українській школі.