Збори – сходи громадян в Станіславчицькій сільській раді відбулися 3 квітня 2018 року за участю голови Жмеринської районної ради В.Малярчука, першого заступника голови райдержадміністрації О.Монастирського, дільничного офіцера поліції С.Кабаровського, представників сільськогосподарських підприємств, депутатів сільської ради, жителів села.

  В громаді проживає 3057 осіб, впродовж року народилося 20 дітей, нажаль, покинули цей світ 54 станіславчанина.

  В ході доповіді про виконання своїх повноважень та роботи виконавчого комітету сільської ради сільський голова В.Перепечай інформував про наступне:

  Впродовж року проведено 12 засідань виконавчого комітету, під час яких розглянуто 138 питань, відбулося 9 засідань сесії сільської ради. Розглянуто 2111 звернень громадян, видано 133 розпорядження, 2495 довідок, здійснено 441 нотаріальну дію. В минулому році до складу апарату сільської ради введено посаду реєстратора, яким прийнято 2457 заяв від населення.

  Бюджет сільської ради виконано на 121,6%.

  З бюджету сільської ради фінансуються: 2 ДНЗ, 2 бібліотеки, будинок культури та апарат сільської ради. На захищені статті витрачається 81 % бюджету, інші видатки складають лише 19%.

  На території сільської ради здійснюють свою діяльність 13 сільськогосподарських підприємств, з якими є конструктивна співпраця. Від оренди земель запасу та резерву до бюджету надійшло 784 тис. грн.. Також вони орендують 782 ділянки земельного паю. За використання паїв орендарі розрахувалися з населенням в повному обсязі.

  В громаді працюють 2 дошкільних навчальних заклади та загальноосвітня школа І-ІІІ ст.., які забезпечують належний рівень освіти дітей та займають перші позиції в рейтингу серед навчальних закладів району. За це очільник громади подякував керівникам закладів. Відзначив, що сільською радою надавалася фінансова підтримка школі для придбання асфальту, бетонного паркану, сценічних костюмів для хореографічного колективу, організації екскурсійних поїздок до Карпат для дітей і вчителів, закупівля подарунків. Допомогу також надають і сільськогосподарські підприємства.

  На утримання ДНЗ в 2017 році виділено 1536104 грн. А також проведено ремонтні роботи коштом сільськогосподарських підприємств, батьківського комітету. А саме: підведено водогін до ДНЗ «Сонечко», закуплено обладнання, відремонтовано ігрові кімнати та майданчики. В ДНЗ «Казка» зроблено вимощення навколо приміщення, ремонт веранд, паркан.

  В с.Станіславчик функціонує сучасна амбулаторія загальної практики сімейної медицини, послугами якої користується понад 5 тис. станіславчан та жителів інших населених пунктів. Проблема у браку кадрів. На даний час в амбулаторії лише 1 лікар.

  Сільський голова нагадав про початок укладання декларацій з сімейними лікарями, говорив про інші аспекти медичної реформи.

  Працівники будинку культури та бібліотечних установ забезпечували впродовж року проведення масових заходів.

  Станіславчицька громада бере активну участь у спортивному житті району. Для забезпечення більш ефективного спортивного розвитку громади розпочато реконструкцію спортивного залу, яку планується завершити вже в цьому році.

  Багато проектів реалізовується завдяки участі у конкурсах грантових проектів.

  В селі організовано збір та вивіз сміття. Ведеться робота з підвищення рівня свідомості громадян щодо поводження з побутовими відходами, буде проведено роз’яснювання щодо роздільного збирання сміття. Також подано заявку на обласний конкурс проектів для встановлення сміттєвих баків.

  В 2017 році проведено 10 км 150 м водогону, на сьогоднішній день нараховується 196 абонентів. В поточному році планується продовжити спорудження водогону, який складатиме близько 7 км і підключити ще 120 абонентів. На будівництво водогону з районного бюджету в 2018 році виділено 350 тис.грн.

  Проводився в минулому році і поточний ремонт доріг в населеному пункті.

  Сільський голова на завершення своєї доповіді висловив надію, що спільними зусиллями будуть подолані всі труднощі і село далі буде розвиватися, адже Станіславчицька громада є однією з найпотужніших громад району.

  Свій звіт про роботу громаді представив дільничний офіцер поліції С.Кабаровський. Інформував, що за минулий рік в громаді було скоєно 6 кримінальних злочинів, 1 з них важкий, 72 особи притягнено до адміністративної відповідальності. Застерігав жителів громади від шахрайств в мережі Інтернет, інших їх проявів. Нагадав про заборону посіву маку. Говорив про благоустрій прибудинкових територій.

  Перед зборами громадян виступив голова районної ради В.Малярчук. Він зупинився на трьох питаннях – децентралізації, освітянській та медичній реформах. В даному контексті розповів про процес об’єднання територіальних громад нашого району, що планувалося і які маємо перспективи. Підняв тему демографічної ситуації, оптимізації мережі навчальних закладів та створення опорних шкіл, відповідно до положень Закону України «Про освіту». Щодо новацій в медичній галузі Василь Григорович повідомив про створення Національної служби здоров’я України, запровадження державного медичного страхування, початок періоду укладання декларації з сімейними лікарями. А також поінформував про проведені ремонтні роботи в центральній районній лікарні.

  Перший заступник голови районної державної адміністрації О.Монастирський у своєму виступі говорив про здобутки району, залучення додаткових коштів до районного бюджету, пріоритетні напрямки діяльності райдержадміністрації, спрямування коштів, зокрема, на допомогу у реалізації проектів розвитку громад. Також інформував про передачу доріг загального користування на баланс місцевих бюджетів та державну програму співфінансування ремонту доріг.

  Перед присутніми виступив представник СТОВ «Агрокряж».

  Сільський голова, представники районної влади, агроформувань відповідали на запитання учасників зборів, які стосувалися: проведення водогону, ціноутворення за водопостачання, роботи поштового відділення, руйнування доріг вантажівками сільгосппідприємств, забруднення навколишнього середовища паливно-мастильними матеріалами, розчищення доріг, створення умов для розрахунку за комунальні послуги, створення продовольчого ринку, підвозу дітей, ін..

  Громада села визнала роботу сільського голови та виконавчого комітету сільської ради задовільною, а також затвердили розмір самооподаткування на рівні минулого року 50 грн. на рік з кожного домогосподарства.