У рамках святкування 95-річчя утворення Жмеринського району працівниками бібліотеки було підготовлено виставку-панораму "Краєзнавчий портрет Жмеринського району". На ній було представлено книги з історії населених пунктів району, про відомі архітектурні пам'ятки та видатних уродженців Жмеринщини, яки прославили рідний край, буклети та покажчики, видані провідним бібліографом-краєзнавцем Ларисою Тупчій.

  23 березня у приміщенні районного Будинку культури відбулася перша Жмеринська науково-краєзнавча конференція "Слідами історії Жмеринського краю".

  Серед її учасників були відомі краєзнавці, науковці, викладачі та студенти Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, Хмельницького національного університету, вчителі історії, працівники музеїв та бібліотек Жмеринського району. Тематикою їх виступів було історія населених пунктів, відомі постаті Жмеринщини, розвиток освіти в різні часи, музейна справа, релігійне життя та ін. Учасників було поділено на декілька секцій, одна з них "Відомі постаті Жмеринщини" працювала на базі КЗ "Жмеринська ЦРБ ім. В.П. Вовкодава". Під час її роботи повідний бібліограф-краєзнавець Л. Тупчій презентувала свою книгу "Мої славетні земляки", яка побачила світ у 2017 році. В ній розповідається про відомих та маловідомих особистостей, які народилися чи деякий час проживали на жмеринській землі та прославили її своєю діяльністю.