Збори-сходи громадян Людавської сільської ради відбулися 27 березня 2018 року в актовому залі місцевого НВК.

  Про результати роботи у минулому році звітував сільський голова Р.Пашковський.

  Участь у зібранні взяли: голова Жмеринської райдержадміністрації, депутат обласної Ради О.Легеза, його перший заступник, депутат районної ради О.Монастирський, заступник голови О.Матвієнко, члени виїзної робочої групи – начальник відділу охорони здоров’я, депутат районної ради О.Ярмоленко, заступник начальника відділу у Жмеринському районі ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області А.Бесараба, головний спеціаліст управління соціального захисту населення І.Жарук, дільничний офіцер поліції А.Максимішен, депутат Вінницької міської ради О.Ткаченко, представник СО «Жмеринські ЕМ» Р.Квітко, посланці сільськогосподарських підприємств, депутати сільської ради, жителі села.

  У своїй доповіді Р. Пашковський інформував присутніх, що на території сільської ради налічується 259 домогосподарств, де проживає 570 осіб. Впродовж року народилося 3 дітей, зареєстровано 2 шлюби, втратила громада 11 своїх односельців.

  Бюджет 2017 року виконано на 119 %.

  У минулому році кошти витрачалися на благо громади та району. Надано субвенції до районного бюджету 110 тис. грн.., на завершення генерального плану населеного пункту витрачено понад 174 тис. грн.. Впродовж року було здійснено під’єднання до артезіанської свердловини, заміну кількох електроопор, проведено вуличне освітлення. На проведення водогону з бюджету сільської ради використано 100 тис. грн.., населенням зібрано 750 тис. грн.., а також отримано субвенцію з державного бюджету в сумі 650 тис. грн. і проведено майже 14 км водогону. В поточному році перше завдання завершити водогін та розпочати ремонт доріг. Сільською радою також планується подати на затвердження генеральний план населеного пункту, внести зміни до програми ремонту доріг та розробити Програму поводження з твердими побутовими відходами. В даному контексті сільський голова говорив про культуру населення, інформував про початок кампанії оформлення декларацій з сімейними лікарями.

  Громадою піднімалися питання прийому пластикових та скляних побутових відходів, прибирання на кладовищі.

  А.Максимішен вів мову про крадіжки майна в домогосподарствах, на кладовищі, про штрафи за викиди сміття в несанкціонованих місцях, а також про прояви шахрайських дій та застереження від них.

  В ході зборів громада прийняла одноголосне рішення про розмір самооподаткування 60 грн. на рік з домогосподарства.

  Голова райдержадміністрації О.Легеза подякував громаді за надану можливість перебувати на зборах-сходах, відзначив тісне спілкування з очільником громади, а також довів до відома присутніх інформацію про перспективу ремонту доріг та виділення з державного бюджету рекордної суми коштів. Відзначив те, що залишається проблемним питання заміни аварійних електроопор та шлях, яким можливо вирішити проблему. За сприяння народного депутата І.Мельничука район може отримати 2,5 млн. грн.. для закупівлі електроопор. Олег Вячеславович також відповів на запитання місцевих жителів, які стосувалися телефонного зв’язку, ремонту доріг, ліній електропередач.

  Р.Квітко продовжив тему забезпечення електропостачання та дискутував з учасниками зборів.

  О.Ярмоленко довів до відома громади інформацію про реалізацію медичної реформи, вибір сімейного лікаря, систему державного медичного страхування, програму «Доступні ліки», відповів на інші запитання.

  О.Монастирський говорив про завдання ознайомитися з проблемами територіальних громад для вишукання шляхів їх вирішення, про здобутки району в 2017 році, пріоритетні напрямки роботи.

  Виступили перед мешканцями Людавки представники сільськогосподарських підприємств.

  І.Жарук інформувала про порядок нарахування субсидії, зміну норм споживання енергії.

  Далі обговорювалося питання спорудження на території громади комплексу із знешкодження твердих побутових відходів, яке жителі вважають незаконним. Про пророблену роботу звітував голова ініціативної групи Л.Клембовський та правозахисник О.Мусіровський.

  В даному контексті виступив О.Ткаченко.

  Щодо цього О.Матвієнко повідомив про отримання для вивчення ряду документів від забудовника.

  О.Легеза вважає за потрібне долучити до справи профільних незалежних фахівців.

  О.Матвієнко продовжуючи тему побутових відходів інформував про розробку районного Положення поводження з твердими побутовими відходами, а також про напрацювання, які здобуто у напрямку організації сортування сміття. Відповідав на поставлені запитання.

  На завершення дискусії О.Легеза подякував за увагу до проблем громади депутату Вінницької міської ради О.Ткаченку, наголосив, що з громадою має спільну мету не допустити створення смітника.

  Завершився візит переглядом святкового концерту, який підготували учителі, вихователі та вихованці місцевого НВК.