В Жмеринській районній державній адміністрації під час засідання районної комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом заступника голови даної комісії, заступника голови райдержадміністрації Юрія Колесника, яка відбулася 18 травня 2016 року розглядалося ряд життєво важливих питань. До участі у зібранні запрошено селищного, сільських голів.

  На порядок денний засідання винесено питання щодо стану утримання джерел протипожежного водопостачання на об’єктах та в населених пунктах району. На важливості даного питання наголошував Юрій Колесник. Зокрема, мова йшла про необхідність обладнання водонапірних веж пристроями для відбору води протипожежною технікою, а також забезпечення вільного під’їзду з твердим покриттям до природних та штучних водойм. Обладнання спеціальних майданчиків біля водних об’єктів для забору води пожежними автомобілями незалежно від пори року. Згідно Закону України «Про місцеве самоврядування» виконання вищеперерахованих заходів покладено саме на керівників територіальних громад.

  Жмеринським районним сектором ГУ ДСНС України у Вінницькій області було проведено перевірку порядку утримання та обліку джерел зовнішнього протипожежного водопостачання, результати якої озвучив начальник Жмеринського РС Василь Миронюк. Під час виступу дав ряд практичних рекомендацій щодо покращення ситуації, що склалася.

  До дискусії з даного питання долучилися члени комісії Наталія Яковець та Михайло Нех, очільники територіальних громад.

  З метою забезпечення підвищення рівня безпеки і охорони життя людей на водних об’єктах району на розгляд комісії винесено питання про прийняття відповідних заходів. На розгляд членів комісії та запрошених було винесено проект рішення щодо даного питання.

  Представник Жмеринського районного сектору ГУ ДСНС України у Вінницькій області Володимир Стус довів до відома інформацію про проведення у 2016 році нетехнічної розвідки територій Жмеринського району, ймовірно забруднених вибухонебезпечними предметами. Заходи проводитимуться з метою безпечного визначення потенційних місць скупчення боєприпасів часів минулих воєн та потенційно незабруднених вибухонебезпечними предметами ділянок.

  Підвів підсумки засідання Юрій Колесник, наголошуючи на обов’язковому виконанні поставлених завдань, затверджених рішеннями комісії.